Вже недалеко світанок Коновальця і великої України, – Панькевич

14 червня 20116644

«Українська нація – незнищенна… І вже недалеко той світанок Євгена Коновальця, світанок наших великих провідників, світанок нашої великої України», – заявив голова Львівської обласної ради, «свободівець» Олег Панькевич 14 червня під час відзначення 120-ої річниці з нагоди дня народження полковника Євгена Коновальця у рідному селі ОУН-івця Зашкові, що на Львівщині.

«Багато хто нині хоче, щоб таких подій вже не було, щоб вони не відбувалися, щоб про Коновальця поступово забували ми і ті, хто буде після нас, щоб ми не пам’ятали нашої правдивої історії, історії їх життя і боротьби», – сказав голова облради.

Олег Панькевич наголосив: «Нещодавно ми були тут на відзначенні річниці з дня смерті провідника, сьогодні річниця з дня його народження. На жаль, не всі українці знають і відзначають цей день. Сьогодні багато хто хоче приміряти Коновальця до умов сьогодення, до умов так званих загальноєвропейських цінностей, мовляв, недемократично, неправильно велася тоді боротьба, не тими методами. Ставлять питання, а хто ж фінансував цю боротьбу і вішають ярлики Коновальцеві і визвольному рухові. Багато інших питань дискутується в Україні і за її межами, що не ті у нас герої».

Водночас, він запевнив: «Ми, сьогоднішні, маємо важливу місію відродження правди незабуття, передачі цієї правди нашим майбутнім поколінням. Бо неможливо приміряти сьогоднішні мірки і шати давати Коновальцю, який живи в умовах тієї бороти проти різних країн, проти різних окупаційних режимів, як польського, так і радянсько-більшовицького, московського режиму. Не могли тоді бути інші методи, неможливо було діяти по-іншому. Маємо сьогодні чітко все це розказати, показати завдяки таким подіям як сьогодні».

Також Олег Панькевич зазначив: «Хай ця дата буде не просто невеличкою датою, куди зійдуться земляки, з’їдуться ті, хто зобов’язаний посадою – управлінці наших органів державних. Може статися так, що завтра це заборонять робити по наших адміністраціях, по органах місцевого самоврядування. Бо вже сьогодні дають нам інші події відзначати дають іншу ідеологію відзначення подібних свят. Завтра може бути заборона… Всі ці спроби новітніх провокаторів – це спроби перед їхнім кінцем, вони відчувають свою загибель».

Він додав: «Зараз відбувається зміна тисячоліть, має відбутися відродження, має відбутися нова революція в українській свідомості. Тільки перед світанком буває найтемніша ніч. І вже недалеко той світанок Євгена Коновальця, світанок наших великих провідників, світанок нашої великої України».

Як інформував ZAXID.NET , 14 червня з нагоди 120-річчя дня народження провідника ОУН, відомого громадського та військово-політичного діяча Євгена Коновальця у його рідному селі Зашкові на Львівщині відбулося урочисте віче та вшанування пам’яті провідника. У заході взяли участь депутати обласної ради та представники місцевої і обласної влад. Всього – близько 300 осіб.

Представники влади поклали квіти до пам’ятника провіднику ОУН, на могили батьків Коновальця, оглянули експозицію музею, а також на території музею висадили дуб до уродин Євгена Коновальця. Окрім того, від голів ОДА  та облради музею подарували копію однострою львівського гімназиста початку 20 ст.

Додамо, що сьогодні у Львові також заплановано ряд заходів з дня народження полковника Євгена Коновальця.

Нагадаємо, Євген Коновалець загинув у Роттердамі (Нідерланди) в результаті спецоперації, проведеної органами НКВД СРСР. Похований Коновалець на кладовищі Кросвейк у Роттердамі.

Надгробок зроблено з чорного мармуру у вигляді козацького хреста, на надгробній плиті викарбуваний тризуб (у вигляді емблеми ОУН) та надпис кирилицею – Євген Коновалець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук