Як проекти місцевої ІТ-спільноти трансформують Львів

Львівський ІТ Кластер приніс до Львова міжнародні заходи, освітні та інфраструктурні проекти та багатомільйонні інвестиції

12:24, 10 грудня 2021

10 років тому у Львові зробили ставку на ІТ-сферу і разом з туризмом внесли її до Стратегії конкурентоспроможності міста. Стрімкий розвиток галузі змінив імідж Львова і перетворив його на один із провідних технологічних хабів країни.

Над розвитком ІТ-індустрії в місті працює Львівський ІТ Кластер. За 10 років він реалізував промоційні, освітні та інфраструктурні проекти, які змінили Львів. Розповім про них.

ІТ Аrena збирає відвідувачів із 40 країн світу

ІТ Аrenа – візитівка Львова у бізнес-середовищі не тільки в Україні, а й за її межами. Масштабна технологічна конференція вперше відбулася у 2014 році. У різні роки у ній взяли участь спікери зі світовими іменами: Мей Маск, Естер Дайсон, Семен Дукач, Уба Батлер.

Для багатьох іноземців саме приїзд на ІТ Arena відкрив Львів не лише як туристичне місто, а й як потужний бізнес-центр, де створюють технологічні продукти та рішення для компаній з України, Європи та США.

З кожним роком кількість спікерів та учасників ІТ Аrenа зростає, а з нею й інтерес до Львова як до технологічного, бізнесового та культурного центру. За даними Управління туризму ЛМР, іноземний турист у 2021 році в середньому витрачає 294 євро за 4 дні перебування у Львові.

Залучення 200 мільйонів доларів для розвитку міста

Шість років тому у Львівському ІТ Кластері вирішили поєднати джаз та ІТ, щоб залучити інвестиції для розвитку міста. Так виникла камерна конференція ІТ Jazz, що відбувається під час Leopolis Jazz Fest. Паралельно із відвідинами джазових виступів, інвестори, представники влади та технологічних компаній збираються для обговорення проектів та ініціатив. Кластеру вдалося об’єднати інвесторів і залучити 200 мільйонів доларів для реалізації проекту Innovation District IT Park.

Щоб молоді українські стартапи не шукали інвестиції за кордоном, а залишались і працювали в Україні, у Львові запустили проект Lviv Tech Angels. Це майданчик, де молоді компанії можуть знайти інвестора, завести корисні знайомства та розвивати свій бізнес у Львові. У Клубі є сім інвесторів, які вже профінансували стартапи на понад пів мільйона доларів.

17 нових навчальних програм у Львівських університетах

У Львові більше пів тисячі ІТ-компаній і вони потребують професійних спеціалістів. Тому Львівський ІТ Кластер разом із експертами з компаній-учасниць створив 17 навчальних профільних програм і запустив їх в трьох університетах: ЛНУ імені Івана Франка, «Львівській політехніці» та Львівському університеті безпеки життєдіяльності. На програмах понад 4 тисячі студентів вивчають дисципліни із різних напрямків ІТ-сфери: від Інтернету речей, Штучного інтелекту до HR, IT Sales і менеджменту. До навчального процесу залучаються працівники ІТ-компаній.

За модернізацією вищої освіти, у Кластері розпочали реформування профільної освіти. У Львівському профтехучилищі №29 запустили оновлену ІТ-програму, за якою велику частину навчального процесу займає створення власних проектів, робота в команді та вивчення професійних дисциплін. Модернізація стосується не тільки навчальної програми, а й технічної бази училища. Зокрема, там уже відкрили два оновлені комп’ютерні класи. Програма дає студентам змогу отримати затребувану на ринку професію, а галузь вже за три роки після вступу студента отримує молодого спеціаліста, чиїх знань достатньо, щоб почати працювати в ІТ.

Відкриття першого у Львові Центру вакцинації

Пандемія COVID-19 стала викликом для усіх галузей. З перших днів оголошення карантину, у березні 2020 року, проактивні ІТ-компанії об’єдналися, щоб допомогти Львову та області у боротьбі з поширенням коронавірусу. Так виник проект United for Health.

Ця соціальна ініціатива зібрала понад сім мільйонів гривень і закупила першу партію експрес-тестів на виявлення COVID-19 для масового тестування населення. До проекту долучилися не тільки ІТ-компанії, а й інші бізнеси. Львівський ІТ Кластер відкрив перший в місті Центр вакцинації, де щепили понад 50 тисяч людей: включно з працівниками індустрії, їхніми родичами та всіма охочими.

Спершу будуємо спільноту, а потім будинки

«У Львові будують будинок для айтішників», – так про місто заговорили кілька років тому, коли розпочалося будівництво ІТ House, першого багатоквартирного будинку для ІТ-спеціалістів. Насправді, це не історія про облаштування комфортного простору для людей зі своєї «бульбашки», а шлях до побудови відповідального середовища.

За ідеєю проекту стоїть принцип добросусідства та прагнення створити спільноту ініціативних, небайдужих людей з активною життєвою позицією.

Цю ж ідею заклали у ще один інфраструктурний проект Кластеру – IT Village. Це 17 гектарів заміського простору зі 134 будинками для ІТ-професіоналів, які хочуть мешкати поблизу Львова.

Компанії багато вкладають у створення сучасних умов для працівників в офісах. Але нова реальність, в якій дім часто перетворюється на офіс, школу чи садок одночасно, вимагає такого дому, де можна не тільки комфортно жити, а й працювати. IT House та IT Village є чудовим прикладом цього симбіозу. Ці інфраструктурні проекти не мають аналогів в Україні.

***

За останні 10 років ІТ-спільнота Львова зросла більше, ніж вдвічі: із 13 тисяч спеціалістів до близько 30 тисяч. Зростає і кількість компаній, яких нині у Львові понад 500. Загальний економічний ефект від діяльності сфери у місті в 2019 році становив більше мільярда доларів.

Зупинятися на цих проектах Львівський ІТ Кластер не планує. Адже його ціль – перетворити Львів на технологічний хаб світового масштабу. Тому ініціативи, проекти та міжнародні події, які проводить Кластер, націлені саме на те, щоб закріпили за нашим містом статус потужного ІТ-центру.