Як ефективно прибрати на кухні: 5 простих лайфхаків
У нагоді стануть добре відомі на кухні засоби – сода та оцет
Кухонні меблі та техніка забруднюються сумішшю пилу та жиру, яку дуже часто важко відчистити. Якщо ви не хочете використовувати жорстку побутову хімію, у нагоді можуть стати добре відомі на кухні засоби – сода чи оцет. «Архидея» дає практичні поради, як швидко та ефективно прибрати на кухні.
Кухонні шафи та стільниці важливо прибирати регулярно – тоді це займатиме менше часу. Та якщо поверхні столів ми витираємо практично щодня, до шаф руки зазвичай доходять лише кілька разів на рік. Через це при їхньому генеральному прибиранні слід бути особливо уважними, адже для дерев’яних меблів шкідливою є велика кількість води.
1. Перед прибиранням потрібно відкрити вікна, щоб пил менше осідав у кімнаті.
2. Під час прибирання важливо дотримуватися принципу «зверху донизу» – таким чином бруд не потраплятиме на вже чисті поверхні.
3. Будь-які засоби для чищення – спеціальні чи зроблені вдома – варто спершу перевірити на менш помітній частині меблів. Знежирити поверхні – як меблів, так і техніки – можна кількома способами: теплою водою із засобом для миття посуду, содою, оцтом чи засобом для миття скла.
Засоби для миття посуду та скла підійдуть для загального знежирення, оцет і сода – для стійких плям, а також прибирання холодильника (вони добре знищують неприємні запахи). Засіб для скла, зокрема, радять використовувати для кухонних столів – так їм можна надати додаткового блиску і свіжості.
Соду варто нанести на мокру ганчірку, потерти нею забруднення, поки воно не зникне, після чого промити поверхню чистою водою і витерти насухо. Також соду можна змішати із соняшниковою олією до консистенції пасти, нанести на особливо стійкі плями і лишити на 15-20 хвилин. Після цього буде досить витерти бруд мокрою ганчіркою. Сода добре відчищає забруднення в духовці та на плиті.
Оцет можна використовувати як у чистому вигляді (для менш делікатних поверхонь) та у суміші з водою (для дерев’яних поверхонь). Якщо вам не подобається його запах, до суміші можна додати кілька крапель ароматичного масла. Оцет добре підходить для чищення кухонної сантехніки.
4. Найважче зазвичай вичищати шафи зверху: для цього варто їх спершу пропилососити, після чого протерти водою з содою чи оцтом. На майбутнє можна покрити шафи зверху паперовими рушниками, і під час наступного прибирання вам буде достатньо лише обережно скрутити і викинути ці рушники з пилом та злегка протерти поверхні.
5. Так само кухонні шухляди зсередини можна обшити спеціальною тканиною: вона не тільки допоможе зберегти чистоту, а й попередить подряпини, які може лишити кухонне приладдя.