«Прикро, що колега симпатизує Гітлеру»
Суспільство

«Прикро, що колега симпатизує Гітлеру»

Реакція львівських освітян на вчинок Мар'яни Батюк

АК, 21 квітня 2018 6746 8
фото Мар'яни Батюк

Скандал навколо публікації у Facebook заступниці директора львівської школи №100 і депутатки Львівської міськради від партії «Свобода» Мар’яни Батюк набирає обертів. Попри те, що схвальний відгук про Адольфа Гітлера, приурочений до його дня народження, був видалений пані Батюк протягом години після публікації, сам факт його появи викликав обурення як серед освітян Львова, так і серед звичайних користувачів соцмереж.

28-річна вчителька історії, заступниця директора з виховної роботи львівської школи №100 Мар’яна Батюк заявила, що її сторінку у Facebook зламали невідомі хакери і вона видалила провокаційний допис як тільки його побачила. Про це також заявила офіційний речник партії «Свобода» Христина Равлюк.

Проте перші пояснення Мар’яни Батюк відрізнялись від цієї версії. Як заявила в інтерв’ю ТСН керівниця департаменту освіти Львівської міськради Зоряна Довганик, спочатку пані Батюк визнала, що особисто опублікувала цей допис. «Коли я побачила цю публікацію, я зателефонувала до [її] керівника, і він сказав: так я розмовляв з вчителем, і вона сказала, ну, ви знаєте, мені шкода, що я таке зробила, я вже видалила цю інформацію. Фактично, вони це підтвердили», – розповіла Зоряна Довганик.

Слова Довганик також підтверджує пояснювальна записка директора школи №100 Василя Титара, опублікована порталом Tvoemisto.tv. «Я про це дізнався зі слів журналіста Захід.Нет. Переглянув це поширення у Захід.Нет. Перед поясненням Батюк сказала, що зробила недобре. У письмовому поясненні Батюк М.В. стверджує, що даний допис не робила», – пише у пояснювальній записці директор школи.

Окрім того, користувачі соцмереж звернули увагу, що Мар’яна Батюк уже не вперше публікує пости, які можна розцінювати як пропаганду нацизму, що заборонено українським законодавством.

Як відреагували львівські освітяни?

Управління освіти уже розпочало службову перевірку діяльності Мар’яни Батюк у школі, яке триватиме до понеділка, після чого протягом наступного тижня обіцяють прийняти рішення рішення щодо правомірності її дій.

«Насправді дуже прикро, що таке відбувається в освітянському середовищі. Звичайно, це обурило мене як очільницю управління освіти», – заявила керівниця управління освіти Львівської міськради Зоряна Довганик.

***

Колективну заяву з цього приводу опублікували педагоги Львівської правничої гімназії. Директорка гімнації Ореста Савчак підтвердила, що заява, опублікована у коментарях під публікацією ZAXID.NET, є офіційною позицією педагогічного колективу.

«Педагоги ЛПГ обурені поширеним дописом колеги, заступника директора СЗШ № 100 Мар’яни Батюк, у якому вона відверто симпатизує поглядам Адольфа Гітлера, ідеолога нацизму. Вважаємо це відвертою провокацією, що кидає тінь на освітянську спільноту та громадян Львова... Адже нацизм і націоналізм – різні речі. І кому, як не вчителю історії, це має бути добре відомо», – сказано, зокрема, у заяві Львівської правничої гімназії.

***

«В голові не вкладається, як людина такого рівня могла написати такі речі цитуючи злочинця світового масштабу», – вчителька львівської школи №43 Аліса Васильєва.

***

«Прикро, що колега симпатизує такому діячу. Людині, на совісті якої мільйони життів, в тому числі й українців. Невже немає гідних прикладів для наслідування і цитування? Чого ж тоді можна навчити дітей: поважати нацизм та його лідера? Чи все-таки пишатися своїми патріотами і не підтримувати осіб, що вчинили злочин проти людства?», – вчителька історії та права львівської школи №48 Наталія Добрянська.

***

«Ми обурені позицією вчителя історії Батюк Мар’яни, адміністративного працівника школи № 100 м. Львова, з приводу посту щодо висловлення позиції у мережі фейсбук. Нацизм, як державна ідеологія, призвів до страшної катастрофи гуманітарного масштабу в цілому світі. Немає нації чи народу, які б не постраждали від нацистського панування... За статтею 54 Закону України «Про освіту» вчитель має особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей. Не допустимо, щоб власна позиція вчителя суперечила позиції держави», – Галина Синицька, керівниця відділу освіти Шевченківського і Залізничного районів Львова, від імені колективу відділу.

***

«"Дорога" Наталю (правильно Мар’яно – ред.) Батюк! Тобі 28 років, а ти вже заступник директора з виховної роботи. Думаю, що ти заслужила своєю працею, своїми діями таку посаду. Дуже цікаво було б довідатися, яким чином ти прищеплюєш вихованцям почуття патріотизму, любові до людей, в тому числі і таких, як ти. Невже через ненависть до інших, невже через знищення тих, хто не відповідає твоїм поглядам, невже через приниження і фізичну ліквідацію народів, тих, хто не так думає і не так виглядає або не подобається тобі? Наталю! Тебе знищать тут же! Твої ж вихованці! Остерігайся! Невже ти цього не розумієш?», Іван Лозенко, директор львівської школи №28, викладач німецької мови.

***

«Гітлер – великий злочинець, який свою "націю і Вітчизну" привів до сметрі і руйнації. А з нею і цілу Європу. Я думаю Мар'яна помилилась і свою помилки виправить. І на наступих уроках з історії учні будуть дивитися "Список Шиндлера" і "Піаніста" і зрозуміють, що таке націонал-соціалізм і до чого призвела його "любов" до своєї нації і Вітчизни», – Андрій Закалюк, директор львівської школи-інтернату №2.

***

«Ото радість для ФСБ!», – доцент Віктор Кревс, завідувач підготовчого відділення для іноземних громадян Центру міжнародної освіти Інституту після дипломної освіти і доуніверситетської підготовки ЛНУ ім. Івана Франка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук