Львівську вчительку звільнили з роботи за допис про Гітлера
В результаті публічного скандалу 28-річна Мар’яна Батюк втратила роботу
Директор школи №100 вручив Мар’яні Батюк наказ про звільнення з роботи зі школи №100 та трудову книжку. За словами керівниці управління освіти Львівської міськради Зоряна Довганик, причиною звільнення у наказі за підписом директора школи №100 Василя Титара вказано «аморальний проступок, що несумісний із займаною посадою».
Нагадаємо, що 28-річна депутатка Львівської міськради від «Свободи» і заступниця директора школи №100 Мар’яна Батюк опинилася в епіцентрі гучного скандалу у п’ятницю 20 квітня, коли на її сторінці у Facebook з’явився допис з фото Адольфа Гітлера і словами «Великий чоловік, як не крути».
Скандальний допис був доступний користувачам Facebook близько години у п’ятницю вранці, після чого Мар’яна Батюк особисто видалила його зі своєї сторінки. Тривалий час вона не відповідала на спроби журналістів отримати її коментар, але приблизно через шість годин після публікації заявила, що допис з’явився без її відома, а її сторінку у соцмережі, ймовірно, зламали невідомі хакери.
Того ж дня керівниця управління освіти Львівської міськради ініціювала розслідування цього інциденту. З’ясувалося, що спочатку вчителька історії пояснила директору школи цю публікацію своєю помилкою і вибачилась, але пізніше заявила, що не має до цього стосунку.
Щоб з’ясувати достовірність версії про злам сторінки, Мар’яну Батюк попросили у вівторок надати можливість фахівцям ЛКП «Міський центр інформаційних технологій» завантажити копії архіву її акаунту у Facebook, однак вона відмовилась. Пропонували їй це зробити і в середу, однак вона знову відмовилась.
Таким чином у комісія управління освіти, що займалася розслідуванням цього інциденту, вирішила, що за умови відсутності будь-яких доказів зламу сторінки, Мар’яна Батюк має бути звільнена з роботи.
«Ми не допустимо, аби в львівських школах працювали люди, які прославляють тих, хто вбивав мільйони українців. І Гітлер, і Сталін - це злочинці, на руках, яких кров як наших предків, так і мільйонів людей інших націй. Якщо вчителька історії цього не знає - їй не місце серед дітей», - прокоментував рішення про звільнення Мар'яни Батюк міський голова Львова Андрій Садовий.
Він також звернувся до лідерів ВО «Свобода» із закликом дати політичну оцінку вчинку Мар'яни Батюк, яка є депутаткою Львівської міськради від цієї партії.
***
Мар'яна Батюк народилася у Львові 4 січня 1990 року. Судячи з її офіційної біографії, у 18 років вона увійшла до громадської організації ВГО «Сокіл», що вважається молодіжним крилом «Свободи», у 20 років Мар'яна Батюк стала помічницею депутата Львівської міськради від «Свободи» Богдана Галайка. У 2011 році почала працювати вчителькою історії у львівській школі №100, хоча офіційно закінчила ЛНУ ім. І. Франка за спеціальністю «Викладач історії» лише у 2012 році. Того ж року була довіреною особою Юрія Михальчишина на виборах до Верховної Ради, пізніше працювала його помічницею на громадських засадах уже як народного депутата. У 2015 році Мар'яна Батюк стала депутаткою Львівської міськради та заступницею директора з виховної роботи СЗШ №100.
P.S. Сама Мар’яна Батюк протягом дня була недоступною для журналістів, проте у прес-службі ВО «Свобода» стверджують, що вона оскаржуватиме своє звільнення у суді.
«Мар'яна стверджувала і особисто коментувала, що її сторінку було зламано. Своє звільнення вона оскаржуватиме у суді, де доводитиме свою невинуватість», – заявила «Українській правді» речник партії Христина Равлюк.
На запитання про те, чому Батюк відмовилася надати доступ до своєї сторінки ІТ-спеціалістам для перевірки правдивості своїх слів, Равлюк повторила: «У судовому порядку вона оскаржуватиме і там даватиме пояснення».