Якби гірники могли постачати вугілля не через посередників, то було б значно простіше, – Оніжук

Економіка4 серпня 20162680

Щоп'ятниці – на акцію протесту. Червоноградські шахтарі, які уже кілька місяців не можуть дочекатись зарплати, збираються на черговий пікет. 29 липня гірники ДП «Львіввугілля» перекривали міжнародну трасу Львів-Рава-Руська, вимагаючи виплати заборгованості. Та, схоже, пікетувальникам вдалось привернути увагу до своїх проблем хіба що водіїв-далекобійників, але не влади. Кошти на погашення заборгованості так і не надійшли. Тож на 5 серпня Рада голів профспілкових організацій НПГУ Червонограда від відчаю запланувала чергову акцію протесту. Цього разу вони збираються пікетувати ДТЕК «Західенерго».

У прес-службі компанії ДТЕК «Західенерго» наявність заборгованості за спожите вугілля заперечують. «Станом на 1 серпня ДТЕК закупив вугілля у державних шахт Львівсько-Волинського басейну на суму 115 млн грн. Оплата за поставлене вугілля в повному обсязі буде проводитися до кінця поточного місяця, строго відповідно до умов чинного договору з ДП «Держвуглепостач», – пояснили у компанії.

Тож саме у цього державного посередника варто шахтарям питати, де кошти, які компанія перерахувала у попередні періоди.

Те, що «Львіввугілля» не має прямих контрактів з ДТЕК «Західенерго» підтвердив і генеральний директор ДП «Львіввугіля» Андрій Дяченко.

«Ми вугілля видобуваємо. Але вся реалізація та розрахунки йде через «Держвуглепостач» при міністерстві. Туди надходять кошти за реалізоване вугілля, а тоді вони уже розраховуються з нами, – каже Андрій Дяченко. У нас на сьогодні є актив – 127 мільйонів гривень. Якби з нами розрахувались, ми могли б заплатити зарплату за травень та червень».

На думку голова РО НПГУ Червонограда Віталія Оніжука, якби гірники могли постачати вугілля на електростанції за прямими контрактами, а не через посередників, було б значно простіше з'ясовувати, хто кому винен і де «зависли» кошти.

«Але така вже у нас держава. Зробили прокладку таку як «Вугілля України» чи «Вуглезбутпостач» і через нього все йде. Нам дають якісь кошти, там розраховуються за електроенергію тощо. Тому треба сідати за стіл переговорів і все це обговорювати, в тому числі і схему поставок. Ми згідні на такий круглий стіл, тільки щоб ДТЕК прийшов», – сказав Віталій Оніжук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук