«Яндекс.Таксі» у Львові працює без дозволів

Такі висновки перевірки, яку у Львові спільно провели правоохоронці та автотранспортники

СуспільствоОльга Гринько, 3 березня 201710840

За результатами рейдів, які спільно проводили правоохоронці та автотранспортники, було встановлено, що фірма«Яндекс.Таксі» у Львові працює без жодних дозвільних документів. Жоден із водіїв, яких перевіряли, не мав документів і наголошував, що вони у процесі виготовлення. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Відповідно на всіх водіїв-порушників складено протоколи по ст. 164 про здійснення діяльності без відповідних дозвільних документів. Ця стаття передбачає штраф від 17 до 34 тис. неоподаткованих мінімумів.

«Жодного стосунку до таксі «Яндекс.Таксі» не має. Це інформаційно-рекламна служба, яка входить на ринок та завдяки технологіям надає інформацію. Вона не має власних автомобілів, не є суб’єктом господарської діяльності на таксі, а використовує наявність тих автомобілів, які є на місцевому ринку», – розповів Андрій Корчинський, голова Асоціації вільних профспілок автотранспортників України.

За його словами, для того, щоб зареєструватись у цій структурі як працівник, необхідно внести інформацію про себе у базу даних, сфотографувати автомобіль і після цього водій має право приступати до роботи. Компанія не вимагає ніяких документів на дозвіл займатись цією діяльністю, не потребує інформації ,чи автомобіль обладнаний для надання послуг таксі.

«Всі українці та львів’яни зокрема, які користуються програмою «Яндекс.Таксі», дають згоду на надання доступу до персональних даних. Це небезпечно, адже ми самостійно нашому ворогу даємо доступ до своєї бази даних: до банківських рахунків, до банківських карточок, номерів тощо», – попередив Андрій Корчинський.

За його словами, нещодавно відбулася зустріч із представниками з кібербезпеки, які зазначили, що додаток «Яндекс» пізніше дуже важко вивести зі системи свого телефону.

Поліція теж брала участь у рейдах щодо діяльності «Яндекс.Таксі». Тепер перевірятимуть не лише законність роботи таксі, але й усіх транспортних засобів загального користування.

«Свої рейди ми проводимо спільно з управлінням Укртрансбезпеки, тому що ми не маємо повноважень перевіряти ліцензії. Під час проведених рейдів представники «Яндекс.Таксі» нам не показали жодного документу, який би засвідчив законність їхньої діяльності. За ці порушення передбачені, на жаль, лише адміністративні стягнення», – розповів заступник начальника чергової служби патрульної поліції Львова Любомир Курка.

«Якщо говорити про ситуацію, яка склалася протягом останніх кількох тижнів довкола роботи «Яндекс.Таксі», то їхні дії на території Львова є найагресивнішими. Вони з’явилися без жодного дозволу чи ліцензії. Також без жодних погоджень почали розміщувати свою рекламну продукцію. Це неповага до міста і його мешканців», – зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Нагадаємо, Адміністративно-технічним управлінням ЛМР було демонтовано понад 170 рекламних конструкцій «Яндекс.Таксі».

Зараз рекламні конструкції знаходяться на складах. Адже на них не вказано контактної інформації замовників, а відтак неможливо повернути та виявити порушника.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук