Януковича закликають не закривати Україну для імпортних ліків

Марта Кривецька, 6 лютого 20139762
Януковича закликають не закривати Україну для імпортних ліків

Громадські організації та пацієнти звернулися до президента України з відкритим листом, закликавши скасувати Закон № 5038-VI, який призведе до значного підвищення цін на ліки, і через який деякі препарати взагалі зникнуть з аптечних полиць.

У листі вказано, що цей закон стане смертельним вироком для багатьох українців, чиє життя залежить від ліків іноземного виробництва. Так, наприклад, майже всі препарати, які закуповують для лікування онкохворих дітей – іноземного виробництва, лише 20% препаратів для хворих на цукровий діабет виробляють в Україні.

«Майже 100% хворих на найстрашніші епідемії – СНІД, гепатит, туберкульоз - отримують ліки іноземного виробництва, бо в нас навіть аналогів не існує», - зазначено у зверненні до президента.

З 2015 року Закон вимагає окремого ліцензування дитячих підгузків та презервативів.

 «Закон, який начебто має захистити українського виробника, насправді створить чорний ринок ліків в Україні», - переконані у пацієнтській організації ЮКАБ.

«Ми передбачаємо  ручний режим видачі ліцензій та відмову учасників ринку оплачувати нову ліцензію, – стверджує голова ЮКАБ Дмитро Шерембей. – Це призведе до монополізації ринку, зростання корупції та заангажованості. Частина виробників просто піде з ринку. Найголовніше – додаткові витрати понесуть не фармкомпанії, а прості українці, коли в Україну припинять завозити необхідні для життя препарати,а «чорний ринок» фармпрепаратів стрімко зросте».

«Серед ліків, які життєво необхідні для виконання сучасних протоколів лікування дітей з онкологічними та тяжкими онкогематологічними захворюваннями, 97%  – це імпортні препарати. За відсутності цих медикаментів надавати адекватну медичну допомогу хворим дітям буде просто неможливо», – каже завідуюча Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Дитяча гематологія» Світлана Донська.

Нагадаємо, 4 липня Верховна Рада ухвалила Закон №5038-VI«Про внесення змін до деяких законів України про ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгредієнт», яким зобов’язала всіх імпортерів іноземних медичних препаратів в Україні отримати додаткову ліцензію на продаж їх препаратів на території України.

Закон вступає в дію 1 березня 2013 року. Саме з цього дня всі ліки, які перетинатимуть українську митницю, повинні отримати додаткове ліцензування, яке до цього часу ніхто не знає як отримати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Гість 6 лютого 2013, 15:27

  Нема совісті зовсім, як виходити з такого положення хворим, я наприклад не переношу тамоксифен нашого виробництва, тільки Австрія або Фінляндія і що далі?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Tshch 6 лютого 2013, 14:52

  ну Янукович наше-то потреблять не будет....Как в аптеке пишут. Никуда это не уходит. Это свой другой такой же должен глотать. Это не стрижка, которой в массе мы не овладели. Значит, так и ходим. Человек в плохой стрижке может что-то изобрести или встать утром и поехать-таки на работу. И в суровом пальто поедет. Он не поедет, если чего съел для внутреннего употребления. Что смешно: те лекарства, что подробно делаем, точно выдерживая технологию, сами и глотаем.(С) Жванецкий

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук