Є два НРУ... Один – Гірняка, інший – Васюника

Народний рух України підтримав відразу двох кандидатів на посаду мера Львова

Є два НРУ... Один  – Гірняка, інший – Васюника
НРУ взяв на себе політичну відповідальність одразу за двох кандидатів

Народний рух України розійшовся у поглядах на те, якого кандидата підтримувати на виборах міського голови Львова - Ігоря Васюника чи Володимира Гірняка.

У середу, 21 жовтня, Ігор Мартинюк, голова Львівської міської організації НРУ заявив в ефірі ТРК «Львів» про підтримку на виборах міського голови Ігоря Васюника.

«Детально вивчили та проаналізувавши програму кожного кандидата, його громадянську позицію, господарську фаховість, і лише після цього приймали рішення. Так, політичну відповідальність ми можемо взяти на себе за Ігоря Васюника», - заявив Мартинюк.

19 жовтня ЛМО НРУ провела засідання, де було вирішено підтримати Васюника. Про це свідчить відповідний документ, підписаний Ігорем Мартинюком із печаткою партії.

Сьогодні ж, 22 жовтня, кандидат на міського голову від «Громадянської позиції» Володимир Гірняк на своїй сторінці у Facebook оприлюднив заяву політичної ради НРУ від 8 жовтня про підтримку його кандидатури на виборах.

«Розглянувши звернення обласних (крайових) організацій НРУ, Львівської обласної організації ПП «Громадянська позиція», Львівської обласної організації Конгресу Українських Націоналістів щодо підтримки кандидатів на посади міських голів міст обласного значення на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2015 року, Політична Рада Народного Руху України ухвалила підтримати кандидата Володимира Гірняка на посаду міського голови м. Львів», - йдеться в ухвалі НРУ, яку підписав голова цієї партії Василь Куйбіда. Ухвала, до речі, сьогодні чомусь вже двічі зникала з сайту НРУ, тому додаємо її скріншот (нижче). 

Натисність для збільшення

Щоб зрозуміти, кого ж насправді підтримує на виборах міського голови Львова Народний рух України ZAXID.NET звернувся за коментарями до голови Львівської обласної організації НРУ Андрія Корната та лідера партії Василя Куйбіди.

Корнат заявив, що вперше чує про рішення політради НРУ підтримати на виборах Володимира Гірняка, зате впевнений, що міський осередок НРУ підтримав Ігора Васюника.

«Я вперше чую про такий документ. Я би не хотів підозрювати Володимира Гірняка у маніпуляції. Знаю точно, що політрада НРУ такої підтримки Володимиру Гірняку не висловлювала, - заявив ZAXID.NET Андрій Корнат, який очолює обласний осередок НРУ і працює на посаді заступника голови ЛОДА. – Наскільки я знаю, є рішення проводу Львівської міської організації НРУ про те, що такою кандидатурою визначили Ігоря Васюника. Це офіційне рішення Львівської міської організації, яку очолює Ігор Мартинюк».

Натомість кардинально іншу думку у коментарі ZAXID.NET висловив Василь Куйбіда. За його словами, РУХ офіційно визначився, що на виборах у Львові буде підтримувати Володимира Гірняка.  

«Шкода, що Корнат не знає, бо рішення політради є обов’язковим до виконання. З іншого боку Корнат не є членом політради, тому його можна зрозуміти, він сьогодні в клопотах і переймається проведенням виборів до облради. – заявив Василь Куйбіда. – 8 жовтня ми розглядали на політраді звернення обласних організацій, зокрема звернення Львівської обласної організації КУН і ЛОО «Громадянська позиція». Враховуючи наші дружні стосунки з цими партіями, те, що від КУНу йде багато людей з РУХу до рад різних рівнів, то ми прийняли рішення підтримати кандидатуру Володимира Гірняка».

Ухвала політради НРУ опублікована на офіційному сайті партії.

За словами Куйбіди, рішення про підтримку тих чи інших кандидатів на міських голів може ухвалювати виключно політична рада партії, а не окремі її осередки.

«Відповідно до положення партії, кандидатури на посади міських голів затверджує політрада. Тому цього в принципі не могла зробити ні міська, ні обласна організація. Якщо таке рішення було і воно суперечить рішенню політради, то на політраді стоятиме питання щодо міри покарання», - наголосив Василь Куйбіда.

До слова, під час місцевих виборів 2010 року ЛМО НРУ підтримала Володимира Гірняка, який балотувався на посаду міського голови Львова.

Згідно із результатами останнього соціологічного дослідження соціологічної агенції «Фама», за Володимира Гірняка готові проголосувати 10,8% виборців, за Ігоря Васюника – 2,3%. Опитування проводилось 17-18 жовтня.

Місцеві вибори відбудуться в Україні цієї неділі, 25 жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук