Археологи знайшли у Єгипті стародавній некрополь епохи Птолемеїв

У похованнях виявили більше 40-ка саркофагів і понад 1000 статуй

СвітРоман Ганкевич, 25 лютого 201810330
Святилище бога Тота біля села Туна аль-Габал

Управління у справах старожитностей Єгипту в суботу, 24 лютого, оголосило про знахідку жрецького некрополя початку епохи Птолемеїв. Про це повідомляє Washington Post.

Стародавній некрополь виявили в провінції Ель-Мінья, за 300 км на південь від Каїра. Розкопки почалися наприкінці минулого року. В одному з поховань археологи виявили понад 1000 статуй і чотири ритуальні алебастрові посудини для зберігання внутрішніх органів. Там знайшли мумію жерця Тота, давньоєгипетського бога мудрості та Місяця. Дослідники також виявили 40 саркофагів, що належали членам сім'ї жерця.

В іншому могильнику знайшли кілька саркофагів, 17 добре збережених мумій, статуї, що зображують священнослужителів, та інші поховальні артефакти.

Вчені вважають, що цей некрополь є кладовищем жерців пізнього періоду фараонів і датується VII-V століттями до нашої ери - це початок епохи Птолемеїв. «Знадобиться щонайменше п'ять років роботи в некрополі. Це лише початок нового відкриття», - повідомив міністр у справах старожитностей Халед аль-Анані.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук