ЄІБ виділить Україні 300 млн євро кредиту на розвиток енергозбереження

Проект підвищить енергоефективність близько 1 тис. будівель, переважно дитсадків, лікарень та шкіл

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) і Міністерство розвитку громад та територій уклали угоду про співпрацю для підготовки проекту з енергоефективності громадських будівель в Україні. Про це повідомили у прес-службі міністерства.

Фонд надасть 150 тис. євро, щоб підтримати імплементацію цієї угоди. Очікується, що загалом проект з енергоефективності громадських будівель в Україні буде підкріплено кредитом у 300 млн євро від ЄІБ та грантовими внесками Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Фонд Е5Р) та ЄС на додачу до консультаційних послуг.

Проект вирішить основні гострі проблеми у секторі, зокрема – нестачу довгострокового капіталу для малих і середніх муніципалітетів України. Також проект підвищить енергоефективність близько 1 тис. будівель, переважно дитсадків, лікарень та шкіл. Він допоможе запобігти викидам понад 1 млн тонн двоокису вуглецю (CO2). Результатами проекту скористаються 2,5 млн жителів України.

Шляхом включення заходів для боротьби із Covid-19 проект покращить середньострокову стійкість громадських будівель, зокрема лікарень, до пандемії.

Зокрема, термомодернізацію здійснюватимуть шляхом встановлення сучасного обладнання з енергоефективності, лічильників і систем управління, модернізації систем опалення, вентиляції та освітлення тощо.

Нагадаємо, ЄІБ – це банк Євросоюзу та інституція довгострокового кредитування. Це також єдиний банк, чиїм власником є держави-члени ЄС, і який представляє їхні інтереси. ЄІБ тісно співпрацює з інституціями Євросоюзу задля впровадження його політики.

ЄІБ забезпечує фінансування та надає експертизу для надійних і стабільних інвестиційних проектів, які сприяють досягненню політичних цілей ЄС. Понад 90% діяльності ЄІБ відбувається в Європі. Проте банк також допомагає у реалізації зовнішньої політики та політики розвитку Євросоюзу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук