ЄС очікує, що Київ відкличе заявку про перегляд зобов'язань в СОТ

Володимир Балита, 10 грудня 20126720
ЄС очікує, що Київ відкличе заявку про перегляд зобов'язань в СОТ
фото ТСН

Європейський Союз очікує, що Київ відкличе заявку про перегляд зобов'язань, взятих при вступі до Світової організації торгівлі (СОТ).

"У дусі створення глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі, Європейський Союз очікує, що Україна утримається від впровадження захисних заходів, таких, як утилізаційний збір з автомобілів, які потенційно можуть порушувати зобов'язання, взяті перед СОТ", - йдеться в рішенні Ради ЄС з питань зовнішньої політики, пише Інтерфакс-Україна.

У зв'язку з цим, ЄС повторює прохання на адресу України відкликати повідомлення про перегляд своїх зобов'язань в СОТ, згідно ст.28 ГАТТ, так як ця ініціатива "викликає комерційну стурбованість і кидає виклик цілісності багатосторонньої торговельної системи".

Нагадаємо, у вересні Україна подала заявку на перегляд мит. Київ має намір домогтися зміни імпортних мит на легкові й вантажні автомобілі, сільськогосподарську техніку, м'ясо, квіти, фрукти, овочі, пральні машини, шприци й інші позиції, але не вказав бажаних розмірів мит.

Наприкінці листопада 23 держави-члени СОТ закликали Україну відкликати свою заявку на перегляд тарифних зобов'язань.

3 грудня в МЗС заявку України про перегляд тарифів у рамках СОТ назвали обґрунтованою і такою, що цілком відповідає процедурам Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.

Згодом урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції України Валерій П'ятницький заявив, що умови торгівлі України через перегляд тарифів у СОТ не погіршаться.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук