ЄС ухвалив план по боротьбі з потоками біженців через Балкани

СвітАндрій Стець, 26 жовтня 20151530
ЄС ухвалив план по боротьбі з потоками біженців через Балкани

Європейський Союз і прилеглі до нього західнобалканські країни на міні-саміті в Брюсселі домовилися про термінові гуманітарні заходи з тимчасового розміщення мігрантів, що скупчилися на підступах до кордонів ЄС і в Греції.

Про це повідомляє ТАСС.

Безпрецедентний потік біженців і мігрантів через «балканський маршрут» - це виклик, на який не можна відповісти лише національними діями. Тільки колективний підхід у європейському дусі, заснований на солідарності, відповідальності та прагматичному співробітництві національних, регіональних і місцевих влад, може мати успіх», - наголошується в документі, ухваленому за підсумками зустрічі

Як розповів голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, перш за все, саміт домовився, що країни будуть постійно обмінюватися інформацією про стан на місцях і координувати дії один з одним.

«У нинішніх умовах ми будемо перешкоджати пересуванню біженців або мігрантів до кордонів іншої країни регіону. Політика передачі біженців без інформування сусідньої країни - не прийнятна. Це стосується всіх країн, розташованих уздовж маршруту», - наголошується в документі.

Крім того, лідери домовилися «збільшити можливості надання тимчасового притулку, їжі, медичної допомоги, води та покращення санітарних умов для всіх нужденних».

Відповідно до плану, Греція зобов'язалася збільшити можливості по прийому до 30 тисяч місць до кінця року і підтримати УВКБ ООН з надання субсидій та програм прийомних сімей для щонайменше ще 20 тисяч.

Також учасники зустрічі домовилися, що ЄС негайно посилить контроль зовнішніх меж, визначили на саміті.

У зв'язку з цим співтовариство буде тісно працювати з Туреччиною для реалізації прийнятого на попередній зустрічі глав держав і урядів Плану дій з міграції.

У заяві йдеться, що Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Банк розвитку Ради Європи готові спрямувати фінансування на боротьбу з міграційною кризою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук