ЄС визначиться з безвізовим режимом для України і Грузії до кінця року, – декларація

СвітВолодимир Пиріг, 22 травня 20152550
ЄС визначиться з безвізовим режимом для України і Грузії до кінця року, – декларація

Євросоюз готовий розпочати процедуру надання українським і грузинським громадянам безвізового режиму за умови позитивних пропозицій Єврокомісії, які очікуються наприкінці 2015 року, йдеться у спільній декларації саміту «Східного партнерства», схваленій у п'ятницю, 22 травня, в Ризі.

«Вони (глави держав та урядів країн ЄС) схвалюють прогрес, зроблений Грузією і Україною щодо імплементації планів з візової лібералізації, як зазначено у доповіді Єврокомісії про прогрес. Вони очікують на завершення Україною і Грузією імплементації 2-ї фази планів дій з візової лібералізації, коли будуть виконані усі критерії та необхідні реформи, та вітають готовність Єврокомісії надати якнайбільшу підтримку Україні і Грузії в імплементації їхніх планів дій, а також її намір доповісти про прогрес України і Грузії до кінця 2015 року», – йдеться у документі, який цитує Укрінформ.

У ньому наголошується, що виконання усіх критеріїв може дозволити завершити процес візової лібералізації, і тоді Єврокомісія запропонує Європарламенту і Раді ЄС виключити для українських і грузинських громадян візові вимоги відповідно до законодавства ЄС.

Президент України Петро Порошенко під час виступу на саміті заявив, що Україна готова до виконання технічних умов, які ще залишилися, для запровадження безвізового режиму у 2016 році.

За словами Порошенка, політичних перешкод для безвізового режиму немає.

Президент наголосив, що наступний звіт Єврокомісії щодо виконання умов візової лібералізації буде не пізніше 15 грудня.

Він додав, що залишилося вирішити питання, пов'язані з безпекою документів, створенням ефективних баз даних, управлінням міграцією, боротьбою зі злочинністю та корупцією.

«Я поставив завдання до 10 червня, я сам проведу нараду, і ми скоординуємо ці дії (з виконання критеріїв для безвізового режиму - ред.)», - заявив Порошенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук