ЄС вводить посилений контроль на кордонах Шенгену

СвітАндрій Стець, 20 листопада 20159250
ЄС вводить посилений контроль на кордонах Шенгену

Країни-учасниці ЄС на зборах у Брюсселі ухвалили внести зміни до другого абзацу сьомої статті Шенгенської угоди, які передбачають негайне посилення перевірок на зовнішніх кордонах Шенгенської зони, повідомляє Delfi.

При цьому, нові правила діятимуть на постійній основі і стосуватимуться також громадян усіх країн Євросоюзу

Метою такого кроку є намір відстежувати джихадистів, які вирушають до Сирії й Іраку або повертаються звідти. Якщо раніше на посиленні правил наполягала Франція, а лідери інших країн опиралися нововведенням, то після терактів у Парижі схвалення ЄС було отримано.

Додамо, що Шенгенська зона включає в себе 22 з 28 країн Євросоюзу плюс Норвегію, Ісландію, Ліхтенштейн і Швейцарію. Всередині неї, як правило, прикордонний контроль не діє. На зовнішніх кордонах, відповідно до статті 7, всі ті, хто в'їжджає і виїжджає піддаються «мінімальній перевірці», яка «дасть змогу встановити їхню особу на основі проїзних документів».

При цьому розширена перевірка громадян ЄС, наприклад, порівняння їхніх документів з європейською або національною поліцейською базою, може, згідно з документом, проводитися тільки «на несистематичній основі».

Нагадаємо, що після серії терактів, які трапились 13 листопада в Парижі, про можливість перегляду попередніх домовленостей щодо Шенгенської зони заговорили в урядових колах Франції.

6 листопада міністр внутрішніх справ Франції Бернар Казньов оголосив про запровадження прикордонного контролю. Це тимчасовий захід, котрий триватиме місяць, допоки відбуватиметься  проведення кліматичної конференції ООН.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук