Євген Марчук заперечив ризик втрати Станиці Луганської через відведення сил у зоні АТО

Євген Марчук заперечив ризик втрати Станиці Луганської через відведення сил у зоні АТО

Заяви про ризик втрати Станиці Луганської через підписану в Мінську угоди про відведення сил є безпідставними. Про це заявив представник України у підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, «три ділянки розміщені на лінії зіткнення і не «в», а «в районі населених пунктів».

«У ці ділянки не входить жоден населений пункт або електростанція. У центрі двох ділянок: зруйнований міст через річку Сіверський Донець (Станиця Луганська) та непрацюючий через обстріли КПВВ біля Золотого. Мета – відремонтувати та запустити», – зазначив Марчук.

Також він зазначив, що згідно з рамковою угодою, спостережна моніторингова місія ОБСЄ здійснює «на постійній основі моніторинг та верифікацію процесу розведення сил та засобів на узгоджених ділянках розведення».

«У випадку будь-яких порушень (всі вони детально виписані) однією із сторін в будь-який час вживається комплекс заходів ОБСЄ, СЦКК (вони також виписані), аж до термінового повернення військ на вихідні позиції. Оскільки дистанція в 1 кілометр дозволяє сторонам самостійно надійно контролювати територію, в тому числі вогневими засобами, «сюрприз» протилежної сторони неможливий», – написав Марчук.

Зазначимо, голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз заявив напередодні «якщо українські військові підуть на кілометр, ми втратимо Станицю».

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв. км кожен, у населених пунктах Золоте, Петровське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів. Підготовка до розведення сил стартувала 22 вересня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук