«Євробляхери» придумали новий спосіб не розмитнювати автомобілі

Водії «євроблях» масово стають на тимчасовий консульський облік в українських дипустановах

ЕкономікаАндрій Стець, 12 грудня 201888015
Стати на облік можуть власники річних віз та ті, хто має дозвіл на тимчасове та постійне проживання закордоном

Власники автомобілів з іноземною реєстрацією масово уникають необхідності розмитнення своїх транспортних засобів за допомогою отримання тимчасової реєстрації за кордоном. Про це розповіла керівниця консульського відділу посольства України у Варшаві Світлана Криса, повідомляє «Укрінформ».

В умовах нових правил розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації, водії «євроблях» масово стають на тимчасовий консульський облік при Генконсульстві України за кордоном, що дає право на багаторазовий перетин кордону без розмитнення автомобілів.

Це дозволяє українцям здійснювати багаторазовий (кожні п'ять днів), а також транзитний (до 10 днів) перетин кордону, а також право на перебування такого автомобіля в Україні без виїзду за кордон до 60 днів.

Стати на тимчасовий консульський облік за кордоном можуть власники річних віз, а також ті, хто має дозвіл на тимчасове та постійне проживання в Польщі.

За словами Світлани Криси, масовий наплив «євробляхерів» в останні дні дуже ускладнює роботу генконсульств, відволікаючи їх від більш важливих консульських дій.

«В останні дні в консульських підрозділах дипломатичних установ України в країнах Європи різко збільшилася кількість випадків постановки на тимчасовий консульський облік, який займає 90% загальної кількості всіх здійснюваних консульських дій», - повідомила консул.

За її словами, це результат введення в дію з 25 листопада законів, якими змінені правила оподаткування та ввезення на територію України транспортних засобів.

Дипломат зазначила, що наразі щодня з ночі під консульським відділом у Варшаві збирається до 300 осіб, бажаючи негайно стати на консульський облік.

За її словами, це ускладнює доступ до консульської установи інших громадян України, які відвідують консульство для здійснення більш важливих консульських дій. Крім цього, на її думку, постановка власників «євроблях» на тимчасовий консульський облік може також негативно вплинути на голосування під час президентських і парламентських виборів в Україні.

Консул пояснила, що люди, які стають на консульський облік винятково з метою уникнення процедури розмитнення автомобілів, автоматично вносяться до списку виборців при консульській установі. Отже, вони не зможуть проголосувати за місцем проживання в Україні.

На переконання дипломата, в Україні терміново треба внести зміни до відповідних нормативних актів, щоб консульський облік жодним чином не був прив'язаний до ввезення транспортних засобів. В іншому випадку, податки від розмитнення автомобілів до держбюджету і далі не будуть надходити, а на кордоні знову з'являться черги «євробляхерів».

Як інформував ZAXID.NET, 25 листопада 2018 року в Україні набули чинності два закони, які легалізують завезені з порушенням митного і податкового законодавства авто на єврономерах та суттєво ускладнюють ввезення авто на євро номерах в Україну.

Згідно з новими законами, так званим євробляхарам, що в'їжджають в Україну у режимі транзиту, треба вносити заставу, що дорівнює сумі розмитнення авто. Згодом суму внесеної застави можна повернути. Проте ці гроші можна втратити, якщо порушити термін перебування авто в Україні. Тому для багатьох українців ввезення автомобілів у режимі транзиту стало невигідним.

Ухвалені закони спричинили протести автовласників, які утім не дали жодного результату.

Оновлено. Начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук заперечив ефективність нової схеми євробляхерів. За його словами, причиною різкого збільшення звернень у консульські установи є заробітчани, а не класичні євробляхери, оскільки перебування на консульському обліку дозволяє перебування нерозмитненого авто в Україні лише протягом 60 днів на рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук