Нова схема уникнення від необхідності оформлення «євроблях» виявляється зовсім не схема

БлогиЛевко Прокіпчук , 13 грудня 2018 5545 3
Левко Прокіпчук
Екс-начальник Львівської митниці ДФС

Такий висновок можна зробити проаналізувавши вимоги нових законів, або ж розібравшись в об’єктивних причинах різкого зростання кількості звернень до консульських установ.

Відразу після набрання чинності законами 2611 і 2612 я публічно інформував про проблеми, з якими зіштовхнуться наші громадяни, які не перебувають на консульському обліку (навчаються чи працюють за кордоном) і на свята вертатимуться додому. Переважна більшість з них не матимуть коштів для сплати застави, а тому будуть змушені вертатись в РП або ж залишати свої авта в пунктах пропуску.

Про це писали і в органи МЗС, та спілкувались з прикордонними органами під час наради щодо організації взаємодії під час різдвяно-новорічних свят. Очевидно, що така інформаційно-роз’яснювальна робота дала свої результати. Наші громадяни, які навчаються чи працюють за кордоном зрозуміли, що фактично єдиною можливістю для перетину ними кордону на власному авто з іноземними номерами є реєстрація у відповідному консульстві.

Ще більш очевидним стає такий висновок, якщо проаналізувати норми ст.380 МК України. Згідно з абз.5 ч.4 цієї статті громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов’язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, один транспортний засіб особистого користування, що класифікується за товарною позицією 8703 (крім товарної підпозиції 8703 10) згідно з УКТ ЗЕД, та причіп до нього, що класифікується за товарною підпозицією 8716 10 згідно з УКТ ЗЕД (за умови ввезення разом із транспортним засобом), на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Простими словами – такий наш громадянин без застави зможе ввезти авто строком на 60 календарних днів впродовж календарного року. Зрозуміло, що такі умови абсолютно не влаштовують жителів прикордонних сіл, бо в такому разі авто 2 місяці зможе бути в Україні, а 10 повинні бути за кордоном.

Саме тому неправильно називати громадян, які в цей період почали масово звертатись до консульств для постановки на облік «євробляхарями», вірніше було б застосовувати термін «заробітчани». Тепер консульства будуть мати повнішу інформацію про громадян, які проживають у консульському окрузі, зможуть краще захищати їх інтереси та тримати з ними зв’язок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук