Єврокомісія визнала провал програми ЄС з розподілу біженців

СвітЛюбко Петренко, 15 січня 20162970
Єврокомісія визнала провал програми ЄС з розподілу біженців

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив у п'ятницю, 15 січня, що зусилля ЄС щодо перескерування біженців з Італії та Греції в інші країни виявилися «провальними». «На даний момент перевезені тільки 272 мігранта із запланованих 160 тисяч», – процитувало його слова радіо Deutsche Welle.

Разом з тим Юнкер оголосив про намір Єврокомісії переглянути європейське законодавство щодо біженців. За його словами, в березні 2016 року ЄК репрезентує пропозиції щодо реформування Дублінської угоди. «Дублінська система безумовно не працює» – визнав Юнкер.

За словами президента Єврокомісії, кожна країна-член ЄС повинна приймати біженців. При цьому він наголосив на необхідності створення легальних шляхів в'їзду для мігрантів. Юнкер також застеріг від наслідків запровадження контролю на внутрішніх кордонах країн ЄС, заявивши, що без свободи пересування «євро не має сенсу».

На даний момент Дублінська угода визначає, що запити про надання притулку повинні розглядатися в тій країні, кордон якої мігрант перетнув першою. У світлі стрімкого зростання в 2015 році потоку біженців це положення, фактчно, перестало працювати, оскільки на деякі країни на зовнішніх кордонах ЄС припадало занадто велике навантаження щодо прийому мігрантів.

В рамках програми Євросоюзу з перерозподілу біженців, близько 160 тисяч людей, які потрапили на територію Італії та Греції, повинні отримати притулок в різних країнах Європи відповідно до отриманих квот. Реалізація програми почалася восени 2015 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук