Європа ризикує стати нікому не потрібною, – комісар ЄС

СвітНаталія Зубрицька, 21 листопада 20112

Європейська боргова криза впливає на центральну частину єврозони, і не має бути ніяких ілюзій щодо впливу, який вона може здійснити на валютний союз, сказав у понеділок комісар ЄС з економічних питань Оллі Рен.

«Ця криза діє у центрі єврозони, і у нас не має бути ілюзій з цього приводу, – сказав Рен на семінарі у Брюсселі. – Без динамічної і зростаючої економіки Європа ризикує стати нікому не потрібною».

Вартість позик для Іспанії та Італії минулого тижня досягла рівнів, які вважаються неприйнятними, перш ніж Європейський Центробанк не втрутився, щоб стабілізувати ринок. Прибутковість французьких 10-річних облігацій також злетіла, підштовхнувши їхні спреди до німецьких Bunds до історичних максимумів.

Прибутковість австрійських бондів також підвищилася, як і прибутковість голландських та фінських облігацій, які зазвичай вважаються майже такими ж безпечними, як німецькі.

Рен виступив на захист заходів економії, яких вимагає Єврокомісія, що спрямовані на відновлення довіри, але в деяких випадках шкодять економічному зростанню, посилюючи кризу.

Він сказав, що заміни таким жорстким бюджетним стратегіям немає, хоча визнав, що уповільнення світової економіки і можлива рецесія в Європі будуть означати, що покращення стану державних фінансів триватиме більше часу.

«Не можна просто створити стратегію зростання, що базується на накопиченні боргу, коли здатність до обслуговування поточної заборгованості ставиться ринками під питання, — сказав Рен. – Не можна змусити іноземних кредиторів давати в борг більше грошей, якщо у них немає довіри для цього».

Рен закликав членів ЄС зосередитися на зростанні і сказав, що здійснення реформ єдиного ринку в ЄС підвищить загальний ВВП блоку більш ніж на 3% до 2020 року.

Створення єдиного ринку, необхідного, щоб гарантувати вільне переміщення людей, товарів та послуг, поки так і не завершено, хоча почалося 20 років тому.

Рен сказав, що зростання економіки значно прискориться, якщо доопрацювати закони ЄС, які полегшать європейським компаніям створення і розвиток бізнесу у всій Європі.

«Капіталізація нашого власного внутрішнього ринку особливо приваблива в нинішніх умовах», – сказав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук