Європарламент підтримав створення європейського оборонного союзу

СвітАндрій Стець, 22 листопада 20162750
Євродепутати закликають країни ЄС збільшити витрати на оборону до 2% ВВП

Країни Європейського союзу повинні активізувати свої зусилля по забезпеченню безпеки і співпраці у сфері оборони, що має привести до створення європейського оборонного союзу. Про це йдеться в резолюції Європарламенту, повідомляє «РБК-Україна».

Рішення про створення спільного оборонного союзу підтримали 369 євродепутатів. При цьому 255 членів Європарламенту виступили проти, а 70 утрималися.

«Ситуація у сфері безпеки в Європі та навколо неї значно погіршилася в останні роки, в зв'язку з такими проблемами, як тероризм, гібридні загрози, кібер та енергетична нестабільність, які жодна країна не в змозі вирішити самостійно», – наголошується в резолюції.

Згідно з документом будуть збільшені витрати Євросоюзу на військові місії і розширення загального арсеналу техніки, зокрема-гелікоптерів.

Євродепутати закликають країни ЄС проводити спільні закупівлі оборонних ресурсів. Депутати Європарламенту також закликають до призначення 2% ВВП на оборону.

Крім того, Європарламент запропонував створити багатонаціональні сили і штаб-квартиру ЄС для планування і координації спільних дій у кризових ситуаціях там, де НАТО не бажає діяти. Варто підкреслити, що рішення Європарламенту не несе зобов'язуючого характеру для держав-членів ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук