Європарламент рекомендував розпочати процедуру введення санкцій проти Польщі

СвітВолодимир Пиріг, 15 листопада 20178390

Європарламент схвалив критичну резолюцію щодо Польщі, яка рекомендує запустити процедуру застосування санкцій проти країни.

За схвалення документа проголосували 438 депутатів, проти – 152, 71 утримався, пише польський ресурс Onet.pl.

Документ закликає уряд Польщі поважати верховенство права і основоположні права, закріплені в договорах, та різко критикує погіршення дотримання норм ЄС.

«Сьогоднішня ситуація в Польщі створює явний ризик серйозного порушення європейських цінностей», – йдеться у резолюції.

Депутати особливо занепокоєні судовою реформою, яку здійснює уряд Польщі. Вони закликають не вводити в дію нові закони, доки не будуть гарантовані засади незалежності судів.

Європарламент також закликав польську владу виконати рекомендації Єврокомісії і Венеціанської комісії. Крім того, європарламентарі закликали дотримуватися вимоги суду ЄС щодо негайного припинення вирубки лісу у Біловезькій пущі.

Євродепутати також рішуче засудили «ксенофобський та расистський марш», який відбувся у Варшаві в суботу, 11 листопада. Також парламентарі закликали Польщу поважати право на свободу зібрань.

Депутати Європарламенту також ініціювали власну процедуру запуску статті 7 договору про ЄС, яка передбачає введення санкцій. Зокрема, Польщу можуть позбавити права голосу в Раді ЄС.

Ухвалення відповідної резолюції розпочинає процедуру внесення пропозиції до Ради ЄС щодо визнання загрози верховенству права у Польщі. Потім Рада ЄС має проголосувати за пропозицію більшістю голосів 22 держав.

Однак це не означатиме санкції проти Польщі, які вимагають одностайності. В той же час сама ситуація може стати безпрецедентною. Досі Європарламент застосовував відповідне положення договору про ЄС лише щодо Угорщини, однак пропозиція була зупинена у Раді ЄС, зазначило видання «Європейська правда».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук