Європарламент схвалив рішення щодо заборони одноразового пластику

Законопроект передбачає заборону пластикових трубочок, ватних паличок і одноразових столових приборів.

СвітЮрій Братюк, 24 жовтня 20185630
Понад 80% сміття в океані припадає на пластикові вироби.

У середу, 24 жовтня, Європарламент більшістю голосів схвалив рішення щодо заборони одноразової пластикової продукції, повідомляє Deutsche Welle.

Процедуру скорочення використання одноразового пластику ініціювала Єврокомісія (ЄК) ще в травні поточного року. Законопроект підтримав 571 євродепутат, ще 53 виступили проти. Тепер ЄК може почати переговори з країнами-членами Євросоюзу про введення заборони. Зокрема, пропонується заборонити пластикові трубочки, ватні палички, одноразові тарілки і столові прибори. Крім того, в ЄК вважають за необхідне скоротити використання пластикових контейнерів для їжі і склянок. У свою чергу, такі продукти як вологі серветки та гігієнічні прокладки повинні будуть містити на упаковці інструкцію щодо правильної утилізації. Обмежуючі заходи стосуватимуться усіх держав-членів ЄС. Усі заборонені вироби будуть замінені більш екологічно безпечними аналогами.

За словами авторів законопроекту, понад 80% сміття в океані припадає на пластикові вироби. На думку Єврокомісії, запропоновані заходи позитивно вплинуть на стан навколишнього середовища. Зокрема, очікується зниження викидів вуглекислого газу в атмосферу. Крім того, законопроект дозволить зменшити збитки завдані навколишньому середовищу, які до 2030 року можуть скласти 22 млрд євро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук