Європарламент ухвалив механізм призупинення безвізового режиму з Україною

СвітАндрій Стець, 15 грудня 20167991

Депутати Європейського парламенту у четвер, 15 грудня, ухвалили механізм тимчасового призупинення безвізового режиму. Про це повідомляє УНІАН.

Як йдеться у тексті ухвали, застосувати механізм тимчасового призупинення можуть як держави-члени, так і Європейська комісія.

Водночас, на неї також покладені функції моніторингу ситуації в країнах, які звільняються від віз, і регулярно, як мінімум раз на рік, звітувати парламенту та Раді щодо того, як ці країни виконують умови безвізового режиму та дотримуються прав людини. Після повідомлення від держави-члена або після запиту простої більшості голосів країн-членів ЄС, або на підставі власної доповіді, Комісія має один місяць, щоб ухвалити рішення про призупинення безвізового режиму на дев’ять місяців. Таке рішення вступить в силу автоматично.

Згідно з пропозиціями, впродовж періоду призупинення безвізового режиму Комісія разом із зацікавленою країною повинна спробувати знайти вирішення ситуації, що призвела до призупинення безвізового режиму.

У випадку, якщо ситуація не зміниться, Комісія повинна представити не пізніше, ніж за два місяці до закінчення дев'ятимісячного періоду, пропозицію продовжити тимчасове відновлення візових вимог на додатковий період у 18 місяців. Таке рішення може бути оскаржене як депутатами Європейського парламенту, так і державами-членами.

За повідомленням кореспондента «Радіо Свобода» у Брюсселі Рікарда Йозвяка, підтримали таке рішення 485 європарламентарів. У той же час 132 були проти і 29 утрималися.

Нагадаємо, що раніше президент України Петро Порошенко заявив, що ЄС надасть Україні безвізовий режим після ухвалення механізму його призупинення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук