Європарламентарі за візове спрощення для українців

Оксана Панчишин, 17 квітня 20136861
Європарламентарі за візове спрощення для українців
фото ua.golos.ua
Україна і ЄС

Віце-президент Європарламенту Яцек Проташевіч вважає за необхідне ратифікувати угоду про подальше спрощення візового режиму для України.

Як передає УНІАН, це питання депутати Європарламенту обговорили 16 квітня.

«Що важливо зараз: кордони маємо відкрити не на користь влади, а на користь населення, – додав євродепутат. – Наразі в Україні не все прийнятно для ЄС, зокрема, спосіб функціонування судової системи».

Водночас Яцек Проташевіч наголосив, що Україна залишається найважливішим партнером у програмі «Східне партнерство», а також одним з найважливіших сусідів ЄС на сході.

Представник групи соціалістів Кінга Гьонш (Угорщина) зазначила, що група планує підтримати угоду про подальше спрощення візового режиму між Україною та ЄС. При цьому звернула увагу на те, що людська гідність і права людини, зокрема права сексуальних меншин, мають бути захищені в Україні.

Від імені «зелених» за підтримку угоди також висловилася депутат з Латвії Тетяна Жданока. «Чинна угода про спрощення візового режиму з Україною є дуже успішною. Наша група поділяє позицію доповідача, що це може сприяти розвитку верховенства права та демократії», – сказала вона. Разом з тим депутат зазначила, що проведення дебатів з акцентом на стан прав сексуальних меншин в Україні є свідченням того, що Європарламент «не заплющує очі» на те, що відбувається в українській законотворчості.

Від імені європейських консерваторів і реформістів угоду підтримав і депутат Вальдемар Томашевскі (Литва): «Ця угода сприятиме просуванню демократії та прав людини. Це буде чітким сигналом для українців, що ЄС відданий посиленню відносин з Україною».

І лише група ліберальних партій Європарламенту пропонувала відкласти голосування за ратифікацію цієї угоди. Так, Софія інт Велд в ході дебатів зазначила, що група ліберальних партій підтримує приєднання України до ЄС, однак прагне того, щоб це відбувалося на базі спільних цінностей. «Саме тому ми закликаємо колег до повернення цієї доповіді в Комітет», – сказала депутат.

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада України ратифікувала угоду з ЄС про спрощення видачі віз.

На початку лютого цього року Комітет у закордонних справах Європейського парламенту своїм рішенням одностайно підтримав набуття чинності угоди про внесення змін до угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз.

Угоду між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до угоди між Україною та ЄС про спрощений порядок оформлення віз було підписано в Брюсселі 23 липня 2012 року. Документ передбачає насамперед розширення категорій громадян, які матимуть право на візові спрощення.

Для набуття чинності угода має пройти внутрішньодержавні процедури. Зокрема, окрім ратифікації в Україні, у ЄС після голосування в Комітеті закордонних угоду має розглянути профільний Комітет Європарламенту з громадянських прав та Європарламент. Після цього Рада ЄС має ухвалити заключне рішення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук