Європейський смак в Україні

Домс

СуспільствоОлег Онисько, 28 травня 20146390
Роберт Домс – власник Львівської пивоварні в XIX ст.

Говорячи про європейський вибір, ми в першу чергу маємо на увазі якість життя та думки. Ми уявляємо собі ідеальні дороги зі свіжою розміткою, якісні продукти, рецепти вишуканої європейської кухні, смачне пиво і вічне прагнення європейців робити планету чистішою, а світ - кращим.

Але мало хто замислювався про те, що європейський смак вже давно оселився на українських землях. Наша історія зберегла імена людей, які в різний час привозили європейську культуру до нас. Одним з них був Роберт Домс - львівський підприємець-філантроп.

Той, хто хоча б одного разу був у Львові, обов'язково ловив себе на думці наскільки європейським здається це місто. Справа не скільки в архітектурі та інших зовнішніх атрибутах, скільки в способі мислення і смаку до життя. Насправді європейський досвід почав проникати до Львова ще в XIX столітті. Одним з постачальників європейського смаку в Україну був тоді Роберт Домс - власник Львівської пивоварні, яка до цих пір варить улюблене пиво мільйонів українців.

Роберт Домс був дивовижним підприємцем і не менш дивовижною людиною. Строгість пивного експерта поєднувалася в ньому з толерантним і жалісливим ставленням до людей. Сфера діяльності Роберта Домса виходила далеко за межі пивоварні: його знали як піонера промислового використання озокериту, члена Торгово-промислової палати, мецената і засновника Благодійного фонду, але все ж найчастіше ім'я Домса згадують за кухлем Львівського пива.

Ідея привезти до Львова смак, якого тут ще ніхто не знав, змушувала Домса протягом довгого часу подорожувати по пивних регіонах Європи у пошуках унікальних і оригінальних сортів. Завдяки його наполегливості та безкомпромісності у питаннях смаку та якості вже в середині XIX Львівська броварня увійшла до трійки кращих броварень Австро-Угорської імперії. А газетні повідомлення, що збереглися до нашого часу, свідчать про те, що пивоварня Домса значно випереджала інші пивоварні підприємства, яких на той момент в місті було 13.

Разом із європейськими рецептами хмільного напою, Роберт Домс привозив до України європейські традиції та культуру. Він був одним з перших, хто привіз до України ті самі європейські стандарти, європейську якість та смак, до яких ми прагнемо й сьогодні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук