Європол попередив про ймовірність масштабних терактів в Європі

СвітЛюбко Петренко, 19 лютого 20162290
Європол попередив про ймовірність масштабних терактів в Європі
Рон Вейнрайт

Європол попередив про те, що терористичне угруповання «Ісламська держава» планує в Європі масштабні теракти. «На даний момент Європа стоїть перед найбільшою загрозою терору за останні більш ніж десять років", - заявив керівник  європейського поліцейського агентства Рон Вейнрайт в інтерв'ю газеті Neue Osnabrücker Zeitung – повідомило радіо Deutsche Welle.

За словами Венрайта, теракти в Парижі 13 листопада показали, що діяльність ІДІЛ досягла міжнародного масштабу. «Слід очікувати, що Ісламська держава або інші релігійні терористичні угруповання здійснять теракт десь в Європі – щоб досягти великих втрат серед мирних мешканців», – зазначив глава Європолу. Він висловив припущення, що вчиняти напади можуть не тільки групи, але й окремі джихадісти.

За оцінками Європолу, на батьківщину повернулися від трьох до п’яти тисяч громадян країн-членів ЄС, котрі пройшли навчання в таборах терористів в Сирії та інших країнах. «Зростання кількості таких бойовиків створює абсолютно нові виклики для держав ЄС", – заявив глава Європолу. Разом з тим він зазначив, що немає жодних конкретних свідчень, які вказують на те, що терористи «систематично використовують потік біженців для проникнення в Європу».

У січні 2015 року Європол відкрив європейський антитерористичний центр, який займається збором інформації і координацією роботи органів поліції, нагадує Neue Osnabrücker Zeitung.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук