Євросоюз підвищив вартість шенгенських віз до 80 євро

СвітАндрій Стець, 20 лютого 201910920

Європейський Союз оновив Візовий кодекс і підвищив вартість оформлення віз. Відповідні зміни, які були погоджені раніше між Європарламентом і румунським головуванням Європейської ради, були затверджені в середу, 20 лютого, послами європейських країн, повідомляє «Укрінформ».

«Євросоюз оновлює власні візові правила з метою поліпшення умов для легітимних подорожей і збільшення кількості наявних інструментів для відповіді на виклики, пов'язані з нелегальною міграцією», - йдеться в повідомленні.

Нові правила, зокрема, передбачають, що заявки на візи можуть подаватися за 6 місяців, але не пізніше, ніж за 15 днів до майбутньої подорожі. Водночас аплікантам надається можливість заповнювати подання в електронній формі. Для тих громадян третіх країн, які регулярно подорожують до ЄС і мають позитивну візову історію, можуть видаватися багаторазові візи терміном від одного до п'яти років.

Водночас розмір візового збору зросте з 60 до 80 євро. Діти до 16 років будуть позбавлені необхідності сплати візового збору.

Згадані вище правила стосуються видавання так званих короткострокових віз, які дозволяють громадянам третіх країн перебувати на території ЄС не більш ніж 90 днів протягом періоду в 180 днів.

Нагадаємо, що з 11 червня 2017 року громадяни України можуть їздити до Євросоюзу без віз. Для цього необхідно оформити біометричний закордонний паспорт. Старі паспорти також діють, але подорожувати за ними можна тільки за наявності візи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук