Ющенко нагадав Тимошенко про борги із зарплати
Президент України Віктор Ющенко написав чергового листа до прем’єр-міністра України, у якому просить Тимошенко взяти під особистий контроль питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати та вжити вичерпних заходів для поліпшення ситуації у зазначеній сфері.
«Інформацію щодо заходів, які вживаються урядом для погашення заборгованості із заробітної плати та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, взято до відома.
Не зважаючи на деяке зменшення обсягів заборгованості із заробітної плати у липні поточного року, ситуація у серпні погіршилася – заборгованість зросла на 4% і перевищила 1,6 млрд грн.
Неодноразові звернення керівників ОДА до Кабміну та центральних органів виконавчої влади щодо вжиття заходів реагування до керівників підприємств та організацій, які перебувають у сфері їх управління, позитивних результатів не дали. Заборгованість із заробітної плати економічно активних державних підприємств у серпні поточного року в цілому по економіці зросла на 4,7%. Зокрема, борги працівникам Суднобудівного заводу імені 61 комунара (м.Миколаїв) зросли на 66% (до 5,1 млн грн). Із загального обсягу заборгованості із заробітної плати (111 млн грн), що утворилася на 25 вересня 2009 року в Харківській області, 56% – борг державних підприємств.
Через несвоєчасне перерахування коштів місцевим бюджетам за перевезення пільгових пасажирів зростає напруження в трудових колективах комунального транспорту. 28 вересня 2009 року працівники Харківського комунального підприємства «Міськелектротранс» через невиплату їм заробітної плати на суму майже 14 млн грн провели акцію протесту із призупиненням руху електротранспорту.
Подібна ситуація має місце й на підприємствах інших регіонів.
З огляду на зазначене прошу Вас, Юліє Володимирівно, взяти під особистий контроль питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати та вжити вичерпних заходів для поліпшення ситуації у зазначеній сфері», – зазначено в листі, повідомили ZAXID.NET у Головній інформаційній службі Глави держави.