Ющенко не може очолювати ні партію, ні спілку бджолярів, - нардеп

1 грудня 20082970

Чинна Конституція України прямо забороняє Президенту України обіймати таку посаду та виконувати пов’язані із цим функції. Так прокоментував обрання В.Ющенка головою "Нашої України" народний депутат Юрій Гримчак. Про це повідомляє прес-служба "Народної Самооборони".

За його словами, Президент не може мати іншого представницького мандата, обіймати посаду в органах державної влади або в об’єднаннях громадян. А партія, згідно Закону про партії, якраз і є таким добровільним об’єднанням громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку.

Політик додає, що при технічному головуванні президентом партією "НУ" на це ніхто не звертав уваги. "Оскільки тепер де-юре з боку Президента України відбувається пряме порушення Конституції, мають з’явитися офіційні коментарі", - зазначив Юрій Гримчак.

"Хотілося б почути коментар від міністра юстиції М.Оніщука, який завжди знаходив варіанти для виправдання дій Президента Ющенка", - зауважив політик. - "До того ж зміну керівництва партії необхідно реєструвати в Міністерстві юстиції".

Нардеп від "Народної Самооборони" упевнений, що своє слово має сказати і Конституційний суд, оскільки таким чином В.Ющенком порушуються вимоги Конституції України щодо несумісності поста Президента України з окремими видами діяльності.

"Очолювана президентом партія, підприємство чи спілка бджолярів - це умисне порушення ним положень Конституції України", - резюмував Юрій Гримчак.

Довiдка ZAXID.NET

Президент України Віктор Ющенко став головою політичної партії Народний Союз "Наша Україна". Про це ZAXID.NET повідомив делегат VI звітно-виборного з’їзду партії, який 29 листопада проходив у Києві, депутат Львівської обласної ради Олесь Старовойт. З його слів, таке рішення з’їзд партії ухвалив одноголосно.

Водночас, як повідомляє "Українська правда", перед цим попередній лідер партії В’ячеслав Кириленко склав свої повноваження та запропонував обрати на це місце Віктора Ющенка.

Перед обранням Президент у своєму виступі висловив готовність очолити партію де-юре і зазначив, що хотів би адресувати це питання з'їзду. Крім того, Ющенко заявив, що "готовий, як Президент, взяти відповідальність (за партію)". "Щоб де-факто її очолював В’ячеслав Анатолійович, а я де-юре міг представляти цю партію. Ми маємо вирішити як оформити це в статуті", - додав він.

Перед цим Президент зазначив, що щоденно "має непочатий край роботи, як Президент країни, а не як голова партії". Він також сказав, що однопартійці "повинні аплодувати тій людині, яка очолює партію зараз, і тій роботі, яку він проводить щодня".

За словами Ющенка, він мав розмову з В’ячеславом Кириленком щодо організації роботи партії, зокрема, посилення роботи президії і на місцях.

"Я сказав йому, Слава, що треба зробити в організації роботи президії, політради, обласних осередків, щоб додати адреналін і енергію, щоб ми не забули цей з’їзд, а могли розвиватися далі", - зазначив Президент.

Ющенко також попросив з’їзд скоротити чисельність політради партії, щоб вона стала більш дієвою.

Ющенко також попросив з’їзд скоротити чисельність політради партії, щоб вона стала більш дієвою. "Нам треба оновити політраду, щоб там були люди віддані, які можуть публічно відстоювати позицію партії. Нам не потрібні глухонімі керівники. Ми маємо дивовижно велику раду партії, а вона має бути більш мобільною та дієвою", - додав він.

Нагадаємо, В.Ющенко був почесним головою "Нашої України".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук