Ющенко: «Вітіна тисяча» – це політична брехня

18 вересня 2012233610
Ющенко: «Вітіна тисяча» – це політична брехня
фото ZAXID.NET
Віктор Ющенко

Третій президент України Віктор Ющенко (2005-2010 рр.) радив Юлії Тимошенко (тодішньому прем’єру, - ред.) не займатись виплатою населенню компенсації за вкладами Ощадбанку СРСР. «І Віктору Януковичу раджу зараз цього не робити. Україна поставлена на четверте місце у світі по переддефолтному стану. І у цей час говорити популістичні речі – це злочин», - переконаний політик.

«Ви хочете людині допомогти – живіть реальністю, ви обов’язково їй допоможете. Зараз у мене є таке відчуття, що в нас немає адекватної політичної оцінки, видається бажане за дійсне. І тому я цинічно ставлюся до подібних ініціатив», – сказав Ющенко в інтерв’ю в Glavcom.

Окрім цього, він нагадав, що в період, коли за Тимошенко вкладникам Ощадбанку видавали по 1 тис. грн, держава заплатила ціну в 16% інфляції за квартал. «Це значить – 1,4 мільйона населення отримали тисячу, і 21 мільйон заплатив по дві тисячі. Ми програли. Мені ненависна політика популізму, тому що це обман, це спосіб подачі речей бажаних і солодких, але неможливих з точки зору реальних можливостей. Це називається політична брехня. Мені боляче, коли нація, яка вже за ці 20 років мала б бути навчена ось такими лихими прийомами, все ще на це реагує», – наголосив Віктор Ющенко.

Окрім цього, за його словами, головною причиною проблем країни є той політичний курс, який проводить влада. «Починаючи від свободи, демократії і закінчуючи соціальним, економічним чи міжнародним блоками – скрізь цей курс потребує нагальної корекції. З таким курсом ми не виграємо діалогу із суспільством, діалогу «влада-бізнес», діалогу «Україна-Європа», чи «Україна-Світ», чи «Україна-Росія». Клініка насправді набагато глибша, ніж виглядає. Те, що ми бачимо в економіці – це тільки рикошет політичного курсу. В тому числі, і для економіки», – наголосив Віктор Ющенко.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович в межах своїх соціальних ініціатив заявив про необхідність здійснити компенсаційні виплати вкладникам Ощадбанку СРСР у сумі 1 тис. грн тим громадянам, хто ще не отримав їх, коли такі виплати проводив уряд Юлії Тимошенко. Компенсації почали видавати з 1 червня і триватимуть вони до кінця 2012 року. З 1 вересня Ощадбанк відновив реєстрацiю в iнформацiйно-аналiтичнiй системi "Реєстр вкладникiв заощаджень громадян" для вкладникiв, якi ще не проходили реєстрацiї даних i компенсацiйних рахункiв.

За оцінками експертів, загальна заборгованість за вкладами громадян України в Ощадбанку СРСР оцінюється в суму близько 122 млрд грн.

За даними банку, компенсаційні виплати триватимуть до 25 грудня 2012 року.

Президент та уряд уже заявили про плани продовжити виплати у 2013 роцi.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 10

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук