З 1 лютого українську митницю повністю переводять на «єдине вікно»

ЕкономікаРоман Ганкевич, 22 листопада 201724014
З 1 лютого усі підприємства і державні установи зобов'язані користуватися системою «єдиного вікна»

Кабінет міністрів схвалив рішення про обов’язкове використання принципу «єдиного вікна» в українських митницях з 1 лютого 2018 року. Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів.

«Уряд схвалив рішення про запровадження з 1 лютого 2018 року обов’язковості використання підприємствами і держорганами інформаційної системи «єдине вікно», - йдеться у повідомленні.

Змінами передбачається поширення дії «єдиного вікна» на операції з переміщення товарів в абсолютно всіх митних режимах (наразі це тільки імпорт та експорт), а також на переміщення товарів за періодичними митними деклараціями та попередніми деклараціями, які містять повний обсяг даних (наразі тільки на обмежене коло митних декларацій при імпорті та експорті).

Також передбачається зменшення кількості сканованих документів через надання контролюючим органам необхідних відомостей, які наявні в попередній декларації. Час, протягом якого контролюючими органами може бути призначений огляд товарів скоротиться з 24 до 12 робочих годин, а зменшення граничного терміну прийняття рішення контролюючими органами щодо товарів, що вивозяться за межі митної території України, з 24-х до 4-х годин.

Окрім того, Мінфін запроваджує у контролюючих органах проведення щомісячного моніторингу застосування «єдиного вікна», а також започатковує практику проведення семінарів у регіонах України, де будуть вивчатися проблемні питання у роботі нового механізму.

У відомстві зазначили, що обов’язкове застосування порядку інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна» з 1 лютого 2018 року надасть змогу оцінити роботу усіх задіяних в процесі державних органів і митниці в частині часу виконання відповідних формальностей.

«Єдине вікно» - це єдина електронна система обміну даними, яка дозволяє різним службам контролю та митницям в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України та про результати його державного контролю.

Рішення про запровадження «єдиного вікна» було прийнято 25 травня 2016 року постановою Кабінету Міністрів України № 364 від 25.05.2016 «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю». Система запрацювала у тестовому режимі на усіх митницях з 1 серпня 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук