З початку АТО офіційно загинули 1723 українських військовослужбовця, - радник президента

За його словами, військове керівництво країни штучно не занижує дані про втрати серед військовослужбовців, бо це тепер неможливо

З початку АТО офіційно загинули 1723 українських військовослужбовця, - радник президента
фото УНІАН
З початку АТО офіційно загинули 1723 українських військовослужбовця

Радник президента України і волонтер Юрій Бірюков заявив, що на Донбасі з початку проведення АТО офіційно загинули 1723 українських військовослужбовця, проте в це число не входять військові, чия загибель не підтверджена і вони значаться як зниклі безвісти.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Станом на 7 червня 2015 року загальні безповоротні втрати військовослужбовців зафіксовані на позначці 1723 людини, з них 1368 осіб із ЗСУ. Але їх більше, не радикально, але більше. Чому? Тому що специфіка констатації на державному рівні втрати військовослужбовця не дозволяє оголосити його загиблим до того часу, аж поки немає рапорту, а потім ще й свідоцтва про смерть. Поки немає опізнаного тіла, поки немає «100500» інших жахливих паперів. А до того часу – не можна», - написав Бірюков.

При цьому активіст зазначив, що є якесь число бійців, які значаться зниклими безвісти.

«І ніхто не знає де вони: в полоні, загинули і понівечині. Потрібна експертиза ДНК. А ще у нас є тіла. І впізнати деякі можна тільки по експертизі ДНК. А якщо невідомо де рідні? А якщо ніхто не шукає і не звертається? Чи ви думаєте, що таких немає?», - додав Бірюков.

Радник Порошенка також наголосив, що військове керівництво країни штучно не занижує дані про втрати серед військовослужбовців.

«Одне можна сказати точно: я технічно не уявляю, як можна штучно занизити втрати – коли є рідні, Facebook, волонтери. Єдиний варіант був раніше - не згадувати втрати добровольців, які увійшли у ВСУ... Коли чуєте про заниження втрат - знайте, вам брешуть», - заявив радник президента.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук