З тисячі призовників до війська потрапляє лише 30, – Генштаб

Повістку військовозобов’язані можуть отримати будь-де, а не лише за місцем проживання, стверджують у Збройних силах

Лише кожен десятий з тих, хто отримав повістки в рамках часткової мобілізації, визнаний придатним до військової служби, з них в армію потрапить більш ніж третина, пояснили у Генеральному штабі Збройних сил України.

«Доказом того, що проводиться, насамперед, якісний відбір, є цифри: наприклад, з тисячі оглянутих військовозобов’язаних визнані придатними лише 100. З цих ста піде в армію лише 30», — повідомила 4 червня прес-служба Генштабу ЗСУ.

У відомстві наголосили, що повістка — це не квиток в армію.

«Це лише запрошення до військкомату для уточнення даних і (або) проходження медогляду» — йдеться в повідомленні.

При цьому в Генштабі наголосили, що законом не встановлено, як і де саме повинна вручатися повістка.

«Тому співробітники військкоматів можуть вручати повістки будь-яким способом, що не суперечить статті 19 Конституції України. Також нагадаємо про право кожного громадянина оскаржити дії посадових осіб до суду — це гарантовано Конституцією України», — зазначили в Генштабі.

У військовому відомстві розповіли, що зараз основне завдання військкоматів — відбір придатних за станом здоров’я людей та скерування їх для підготовки у навчальних центрах. Після підготовки вони направляються у військові частини.

Також залучаються добровольці — пропонується укладання контрактів, на час дії контракту гарантується збереження робочого місця і середнього заробітку, а також всі пільги.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук