З цвяхів, дерева та металу львів'янин Богдан Кухарський творить мистецтво

В галереї «ІконАрт» митець запрезентував проект «Пошук першоелементів»

Головні новини Львова 09.11Оксана Сенишин, 9 листопада 2016, 17:30 960 0

Львівський митець Богдан Кухарський запрошує на виставку «Пошук першоелементів» до галереї «ІконАрт». Свої сучасні експериментальні роботи він створив з дерева, дроту, металу та навіть осколків боєприпасів, привезених друзями з війни на сході країни. У філософії доробків – безперервний рух усього живого, трагічність війни та вічність. Цікаво, що у хресті митця ― не лише символ віри, а й зашифровані напрямки руху та чотири стихії.

«Земля, вода, повітря і вогонь ― це все можна об’єднати як першоелементи. Це ті матеріали, з якими я працюю. Ну і до всього того додаю ще й пошук як експеримент», ― пояснив митець Богдан Кухарський.

Важко повірити, що перші свої гроші митець заробив як офіціант. Адже мистецької освіти не має. Навчався кулінарної справи в ПТУ, згодом поїхав до Любліна у вищій школі вивчати соціологію. А як повернувся, зрозумів, що хоче філософію вселяти в шамотну масу, камінь чи метал.

«Додаю метал до кераміки. Не тільки цвяхи ― металевий дріт, сітку, будь-яке залізяччя. Знайомі знають, що я використовую все це, тож і приносять», ― додав Богдан.

Творчістю Богдан Кухарський займається вже понад десятиліття. Був учасником багатьох проектів та фестивалів ― «Арт Наїв» в Польщі, Сучасної кераміки в столиці, а ще фіналістом конкурсу сучасного візуального мистецтва імені Альтмана. Приватні ж експозиції митця бачили в Тернополі, Чернівцях та Франківську. Тепер ― Львів.

Богдан, зізнається, є третім поколінням керамістів. Цим займалася бабця та тато.

«Ще, правда, маленьким я батькові допомагав довший час. Це була, по суті, бездумна робота. «Щось допоможи», ― просили. То й допомагав. Та тепер, звичайно, я тим тільки і живу», ― поділився думками Богдан Кухарський.

Виставка триватиме до 4 грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук