За 10 років кількість прихильників обов'язкової здачі ЗНО збільшилася вдвічі

У відсутність будь-яких недоліків ЗНО вірять 5% українців, у відсутність жодних переваг – 13%

СуспільствоНазарій Тузяк, 29 травня 20183180
За 10 років кількість прихильників обов'язкової здачі ЗНО збільшилася вдвічі
Запровадження обов'язкового ЗНО з іноземної мови підтримують 47% українців

Від часу запровадження у 2008 році обов'язкової здачі ЗНО замість вступних іспитів кількість прихильників тестування в Україні зросла вдвічі. Так само вдвічі зросла й кількість осіб, які вважають, що саме ЗНО дозволяє справедливо оцінювати знання випускників.

Як свідчить оприлюднене 29 травня дослідження соціологічної групи «Рейтинг», у 2018 році кількість українців, які підтримують заміну вступних іспитів на ЗНО, зросла до 52%, хоча у 2008 році таких було лише 26%.

«Чим молодші респонденти та чим вищий рівень їх доходів та освіти, тим більше вони підтримують ідею запровадження ЗНО замість вступних іспитів. Також дещо вища підтримка спостерігається на Заході України та серед тих, хто має досвід складання ЗНО (особисто складали або складали їхні діти/внуки), дещо нижча підтримка – на Сході та серед тих, хто не має відповідного досвіду», – йдеться у повідомленні соціологів.

Для збільшення клікніть на зображення

Аналогічна ситуація і з оцінкою справедливості ЗНО: у 2008 році лише 26% вважали, що ЗНО дозволяє більш справедливо вимірювати рівень знань випускників, а до 2018 року їх кількість також зросла до 52%. До того ж серед тих, хто здавав ЗНО, у справедливість тестування вірять 70%, а серед тих, хто не мав такого досвіду, – лише 45%.

Для збільшення клікніть на зображення

Майже половина опитаних українців (48%) вірять, що ЗНО створює рівні умови для вступу до вищих навчальних закладів для всіх випускників, незалежно від їх матеріальних можливостей. Протилежної думки дотримуються 31% респондентів.

Кількість тих, хто користувався послугами репетиторів при підготовці до ЗНО, ледь перевищує половину – 52% (ця кількість більш-менш однакова в усіх регіонах, однак є більшою серед населення міст та забезпечених респондентів).

Цікаво також, що 38% українців вважають, що запровадження ЗНО підвищило якість середньою та вищої освіти в країні. У те, що ЗНО не вплинуло на якість освіти, також вірять 38%.

Для збільшення клікніть на зображення

Трішки менше половини опитаних українців (45%) вважають, що під час ЗНО можливі фальсифікації. Впевнені, що нічого такого не відбувається лише 5%, а ще 21% вважають, що скоріш за все фальсифікації неможливі.

«Скептиків більше було помічено серед мешканців Заходу, серед чоловіків та тих, хто не підтримує ЗНО. Цікаво, що серед батьків рівень недовіри до ЗНО дещо вищий, аніж серед тих, хто особисто складав тести», – уточнюють соціологи.

Серед найбільших недоліків ЗНО називають складнiсть та недосконалiсть тестів (31%), потребу у додатковому навчанні (29%) та частi змiни правил проходження тестів (26%). У те, що ЗНО не мають жодних недоліків, вірять лише 5% опитаних.

Основними перевагами тестування, як визначили соціологи, вважаються об'єктивнiсть оцiнювання за рахунок виключення людського фактору (32%), подолання корупцiї при вступi (28%) та забезпечення рiвного доступу до вищої освiти незалежно вiд матерiальних можливостей абітурієнта (27%). Про те, що ЗНО не має жодних переваг, заявили 13% респондентів.

Для збільшення клікніть на зображення

Соціологи «Рейтингу» також з'ясували, що майже половина українців (47%) підтримує запровадження обов'язкового ЗНО з іноземної мови (проти цього 27% і ще стільки ж не визначились із відповіддю).

P. S. Дослідження соціологічної групи «Рейтинг» проводилося 3-8 травня серед населення України. Соціологи опитали 2000 респондентів віком від 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 2,2%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук