За біометричними паспортами шенгенських віз не видають

Головні новини за 29 січняОксана Лабойко, 29 січня 2015, 17:54 7618 1

Отримати шенгенську візу за біометричним паспортом наразі неможливо – принаймні через польське генконсульство у Львові. Як стало відомо журналістам «Телеканалу новин 24» з інсайдерських джерел, нових документів там не приймають взагалі.

Зустріти людей, які подаються на візу вже з новим паспортом, наразі складно, адже отримали його лише ті, хто виробляв терміново. До слова, за поспіх вони переплатили понад 200 грн. І, вочевидь, даремно. Та скандал ще не розгорівся. Навіть так звані «рішали» під пунктами збору документів ще нічого не знають.

«Люди зі старими паспортами приходять постійно, з новими ще не бачили взагалі. Скандалів також ніяких не було, щоб хтось обурювався, що його завернули. Ми би це бачили», – розповіли «рішали» біля Центру візової підтримки.

Насправді ж генконсульство Республіки Польща у Львові не приймає документів у тих, хто приходить з новим паспортом. Та претензії, як зазначив генконсул РП у Львові Ярослав Дрозд, слід висловлювати українському МЗС, бо досі Україна не ратифікувала біометричний документ в інших державах.

«Мені не випадає це коментувати, вам краще звернутися в Міністерство закордонних справ України і запитати: чи ратифікувала Україна новий біометричний паспорт в інших державах. Треба обов’язково офіційно показати взірець цього паспорта іншим державам. Наскільки мені відомо, Польща такого документа не отримала», – зазначив Ярослав Дрозд.

Взірця нового паспорта не отримали і в генконсульстві Чехії у Львові. Але нові біометричні документи, кажуть, приймають. Втім, що з ними робити, поки не знають.

«Взірця цього паспорта у нас у Львові поки нема, напевно, він є в Києві, але якоїсь вказівки не приймати таких документів ми не отримали. Можу сказати, що вже навіть прийняли декілька біометричних паспортів», – повідомили в канцелярії генконсульства Республіки Чехія у Львові.

В обласному представництві Міністерства закордонних справ ситуацію не коментують. «Ми зв’язувалися із цього приводу з керівництвом, і коментувати щось не уповноважені, вам треба звертатися в прес-службу МЗС України», – повідомили там.

У самому міністерстві також наразі коментаря не дали. «Телеканал новин 24» надіслав офіційний запит в МЗС України і чекає на відповідь.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук