За львівську постановку «Перехресних стежок» режисер отримав премію ім. Леся Курбаса

Міністерство культури відзначило Івана Уривського, який поставив «Перехресні стежки» у театрі ім. Леся Курбаса

КультураМарічка Крижанівська, 11 березня 2019, 14:15 350 0

Найновіша постановка львівського театру ім. Леся Курбаса отримала свою першу нагороду. Міністерство культури відзначило Івана Уривського, режисера вистави «Перехресні стежки» за Іваном Франком.

«Перехресні стежки» по-курбасівськи – приклад того, як українську класику можна поставити цікаво, навіть інтригуюче й у стилі сучасного театру. Виставу створив режисер Іван Уривський, який працює у Києві та Одесі. З величезного роману Івана Франка і багатьох сюжетних ліній та тем режисеру вдалося виловити найважливіше.

«Ми намагалися залишити всі лінії, просто якусь ми зробили більш випуклою, а от, наприклад, лінію політичну трошки стисли. Тобто все навколо цього любовного трикутника вийшло. Тут важливо взяти якісь такі больові точки, які пересікаються з сьогоднішнім днем і, напевно, тоді теж були болючими. Тому що йдуть роки і нічого не міняється», – розповідає режисер Іван Уривський.

То не є вистава для відпочинку, а для роздумів, бо глядач працює разом із акторами, безперервно відгадуючи значення кожного руху і слова, бо нічого тут нема зайвого, усі жести є символами.

«Оці щоденні нові пропозиції режисера складали виставу як мозаїку, як вітраж, який, до речі, є елементом цієї вистави. І так само ця п'єса складена з маленьких, великих, середніх сцен і діалогів, монологів, як вітраж», – ділиться враженнями актор Олег Стефан.

«Перехресні стежки» змушують по-свіжому переглянути творчість Франка.

«Робота багато в чому, скажу так по-акторськи, експериментальна, в багатьох моментах нова для специфіки роботи нашого театру. І одразу змогла отримати таке визнання. Мені здається, що це дуже приємно», – додає Микола Береза, директор театру ім. Леся Курбаса.

За новаторство у цій постановці міністерство культури нагородило премією ім. Леся Курбаса режисера Івана Уривського.

«Ми зробили все, щоб ця премія була не чиновницькою, а експертною. До складу комітету входять виключно експерти, театральні критики, які мають високий авторитет у театральній спільноті. Дискусія була серйозна, було багато достойних кандидатів і я дуже радий, що саме Іван став лауреатом», – пояснив заступник міністра культури України Юрій Рибачук.

Найближчі вистави у театр ім. Леся Курбаса відбудуться 20 та 22 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук