За Мінським меморандумом Донецький аеропорт мав відійти бойовикам, - документ

За Мінським меморандумом Донецький аеропорт мав відійти бойовикам, - документ
фото Армія SOS
Вигляд зруйнованого Донецького аеропорту

На карті лінії розмежування в Донбасі, яка міститься в мінському Меморандумі, чітко видно, що Донецький аеропорт знаходиться на схід від узгодженої "мінської" лінії, тобто на території, яка повинна була відійти сепаратистам.

Про це свідчить додаток до мінського Меморандуму під назвою "Лінія зіткнення сторін з прив'язкою до місцевості", який потрапив в розпорядження ZN.UA і який містить в собі таблицю з переліком населених пунктів, через які повинна проходити лінія розмежування, а також їх точні географічні координати.

"І це незважаючи на те, що на карті РНБО аеропорт знаходиться в зоні бойових дій, а в численних коментарях українських офіційних осіб стверджувалося, що ДАП контролюється українською стороною", - пише в своїй статті "Топографія кров'ю" Тетяна Силіна.

Минулої неділі, 18 січня, російське зовнішньополітичне відомство заявило, що аеропорт "відповідно до мінських домовленостей має бути переданий під контроль ополченців". Представники українського МЗС і РНБО не забарилися з відповіддю: у мінських домовленостях, зафіксованих у протоколі від 5 вересня, та Меморандумі від 19 вересня 2014 р., немає жодного слова про Донецький аеропорт.

На думку автора статті українаська сторона не розкрила усієї правди.

"У мінських документах справді немає слів про ДАП. Але про те, що аеропорт повинен відійти сепаратистам, свідчать цифри - координати, зафіксовані в Додатку до Меморандуму. Імовірно, саме тому цей документ і залишався досі неопублікованим", - пише вона.

Як пояснило ZN.UA одне з джерел, за задумом мінських домовленостей аеропорт повинен був відійти сепаратистам в результаті виконання взаємних зобов'язань: бойовики також повинні були передати під український контроль ряд населених пунктів. Але вони цього не зробили, як, втім, не виконали і інші пункти мінського Меморандуму. Відповідно, аеропорт їм не передали.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук