За новими правилами нарахування кожен 5-6 українець може позбутись субсидії

За підрахунками Кабміну, це близько 15% субсидіантів

Головні новини Львова 04.05Софія Трощук, 4 травня 2018, 18:46 10562 2

Субсидій значно поменшає. Уряд прийняв новий закон про призначення державної допомоги. Без неї відтепер залишаться власники нових автівок, великих помешкань та заробітчани.

Раніше субсидію перепризначали один раз на рік – у травні, і окремо розраховували її на літній та зимовий періоди. Тепер це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні. І це не єдине нововведення, яке почало діяти з першого травня.

Львів'янка пані Тамара має велику квартиру і маленьку субсидію. Та навіть така фінансова підтримка від держави дає змогу трохи послабити туго затягнутий пасок.

«Ну, в мене 2,6 тис. гривень пенсії. А взимку, коли мені за газ треба платити, це 2,5 тисячі. Це мені всю пенсію треба віддати за газ, розумієте? Це ні їсти, ні пити. Ну, а по субсидіях, то тисячу я платила», – розповідає пані Тамара.

Та вже цього місяця Кабмін затвердив нові норми до субсидіантів. Держава відтепер не допомагатиме тим, хто має авто, молодше за 5 років. Залишаться без пільг і ті, хто здають в оренду квартиру, на яку оформлені субсидії. Заробітчанам та неофіційно працевлаштованим до знижки на газ і квартплату – теж зась. Не отримають її і ті, чия квартира має понад 120 метрів, а будинок – понад 200 м2. У Галицькому районі Львова вже аналізують перші зміни.

«Таких мешканців ми проаналізували. Ми маємо біля 150 домогосподарств. Тобто ті домогосподарства реально втратили право на отримання житлової субсидії», – розповіла про перші підрахунки заступниця начальника Галицького відділу соцзахисту Олександра Сало.

Тож тих, хто потрапляє в зону ризику, закликають прийти до районних відділів соцзахисту. Таким мешканцям доведеться заповнити нову, розширену декларацію та знову подати заяву на субсидію.

«Орендарям житла, перш за все, внутрішньо переміщеним особам, тим сім'ям, яким субсидію призначено не на всіх осіб, а на фактично проживаючих, тим сім'ям, де є непрацюючі особи працездатного віку, або в яких дохід менший мінімальної заробітньої плати», – пояснила Олександра Сало.

У Львові зараз є понад 130 тисяч сімей, які мають субсидії. У Кабміні ж зазначають: після нововведення кожен п'ятий-шостий отримувач позбудеться державної допомоги.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук