За осквернення могил на сільському кладовищі вандала з Львівщини посадили на 7 років

СуспільствоНазарій Тузяк, 16 грудня 20167280

За пошкодження каплички та осквернення могил на кладовищі у селі Лютовиська Старосамбірського району чоловіка засудили до семи років ув'язнення.

У вироку Самбірського міськрайонного суду вказано, що влітку 2016 року нетверезий чоловік пошкодив на кладовищі 98 могил. Загальні збитки від його дій родичі похованих на цьому цвинтарі осіб оцінили у 398 тис. грн. Оскільки за місяць до цього випадку чоловік пошкодив ще й капличку у сусідньому селі, то суд вирішив прийняти суворіше покарання.

«Перебуваючи у стані алкогольного спяніння, порушуючи встановлені норми моралі з мотивів явної неповаги до суспільства та релігійних почуттів віруючих громадян, чоловік умисно вирвав завіси вхідних дверей, зайшов у приміщення каплиці, зірвав із стін всі ікони християнських святих, перекинув тетрапод, пошкодив скло і деревяні рамки ікон, відірвав розпяття з деревяного христа, що знаходився перед каплицею, чим осквернив релігійну святиню та образив релігійні почуття віруючих християн», – йдеться у вироку суду.

Особу чоловіка встановили завдяки аналізу крові, яку знайшли у капличці, а також по сорочці, яку той забув на цвинтарі.

«Оскільки обвинувачений, шляхом повалення та пошкодження пам'ятників і нагробних споруд, вчинив наругу над багатьма могилами, що спричинило тяжкі наслідки, то він підлягає кримінальній відповідальності», – вказано у вироку суду.

Під тяжкими наслідками мають на увазі суму збитків від повалення статуй та хрестів на могилах. Загалом чоловік за одну ніч повалив 98 надгробків вартістю від 500 грн до 15 тис. грн.

Чоловіка засудили до ув'язнення терміном у сім років і три місяці, однак, оскільки він від серпня перебував у слідчому ізоляторі, то у в'язниці сидітиме шість з половиною років. Однак він ще може впродовж місяця подати апеляцію на це рішення суду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук