За півроку на Львівщині втопилися 20 людей

З початку 2016 року у водоймах Львівщини загинули 20 людей. У зв’язку з цим рятувальники закликають мешканців Львова та області бути обережними під час відпочинку на воді. 

«Така ситуація викликає у мене особисто та у всіх рятувальників Львівщини неабияку стурбованість й потребує вжиття ефективних запобіжних заходів», – мовиться у звернення начальника Головного управління ДСНС України у Львівській області Сергія Дмитровського.

Дмитровський наголошує на основних правилах безпеки на воді, дотримання яких стане запорукою збереження життя та здоров’я: 

1.    Під час купання не варто запливати за огороджувальні буї, залазити на технічні та попереджувальні знаки та інші предмети. 

2.    Аби уникнути травматизму, не слід підпливати до веслових човнів, а також не стрибайте у воду із плавзасобів, не пристосованих для цього споруд і в місцях, де невідомі глибина та стан дна водойми.

3.    Заборонено використовувати рятувальні засоби і спорядження не за призначенням, а також подавати обманні сигнали тривоги. 

4.    Медики не рекомендують пірнати у холодну воду після довгого перебування на сонці, адже це може призвести до несподіваної реакції організму внаслідок різкої зміни температури.

5.    Однією з основних небезпек, що призводять до трагічних ситуацій, є купання в нетверезому стані.

6.    Відпочиваючи разом з дітьми, не варто залишати їх без нагляду, а навпаки необхідно слідкувати за безпекою їхніх ігор. Небезпечно організовувати ігри на воді, пов’язані з пірнанням, захватом тих, хто купається. 

7.    Аби відпочинок приносив тільки радість, потрібно дбати про чистоту водойм та пляжів.

8.    На кожному пляжі оздоровчої установи і в місцях масового відпочинку громадян власники, за якими закріплена відповідна територія, мають створити сезонні відомчі рятувальні пости та організувати постійне чергування рятувальників.

9.    Необхідно уникати купання в затоплених кар'єрах, каналах, озерах, пожежних водоймах, ставках і інших водоймах, які не мають обладнаних рятувальних постів, не визначені місцевою держадміністрацією як місця масового відпочинку населення біля води.

«Дотримання цих нескладних правил є запорукою гарного та безпечного відпочинку», – зазначає очільник ДСНС Львівщини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук