За три роки в Росії на 6% поменшало прихожан РПЦ

СвітМарта Кривецька, 17 грудня 20127842
За три роки в Росії на 6% поменшало прихожан РПЦ
фото nnm.ru
Очільник РПЦ Кирило

З 2009 року частка православних у країні скоротилася на 6% (було 80%), а мусульман, навпаки, зросла - на три (4%). Про це свідчать дані опитування, проведеного Аналітичним центром Юрія Левади наприкінці листопада цього року.

Згідно з даними опитування, 74% росіян сповідують православ'я, 7% становлять мусульмани. До кожної з інших релігій відносять себе не більше 1% респондентів.

Число осіб, які не відносять себе до жодного віросповідання, за три роки зросла з 8% до 10%, а атеїстів скоротилася з 6% до 5%.

Серед православних частка тих, хто відвідує храм, становить 76%. При цьому 33% опитаних повідомили, що ходять до церкви, щоб поставити свічку і помолитися, 29% бували на хрестинах, вінчанні або відспівуванні, 11% брали участь в богослужінні.

Ще 29% громадян відвідують храм, "коли просто виникає бажання зайти, побути в церкві", 8% - під час екскурсій, 7% - щоб сповідатися і причаститися.

У ході опитування також з'ясувалося, що більшість респондентів (61%) ніколи не брали в руки Біблію. Серед тих, хто знайомий зі Святим Письмом, 24% читали Євангеліє, 16% - Старий Завіт, 11% - книги Нового завіту.

Під час дослідження було опитано 1600 осіб в 130 населених пунктах 45 регіонів РФ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук