За вивіз сміття область вимагає від Львова ще грошей

Такі вимоги прописані у Програмі заходів поводження з ТПВ, яку обласні депутати прийматимуть у четвер

Головні новини Львова 11.07Ірина Ващишин, 11 липня 2017, 19:37 1810 7

Погодилися на 150 млн грн. Але цього виявилося замало. За вивіз сміття від міста у ЛОДА намагаються отримати додаткові кошти. Про це йдеться у проекті Програми заходів поводження з ТПВ, яку цього четверга, 13 липня, на сесії прийматимуть обласні депутати.

Проект сьогодні попередньо розглядали на депутатських комісіях та на засіданні президії облради. За цим документом крім 150 млн грн, які місто надасть обласному бюджету до кінця року, Львів має сплатити ще 70 млн грн.

Обласний департамент ЖКГ, який готував проект Програми, мотивує це тим, що по 70 млн грн у 2017-18 рр. були прописані у меморандумі про вивіз сміття. А відтак, сплатити їх треба навіть попри те, що за нинішніх розрахунків міста з областю ціна за тонну вивезеного сміття становить 1,5 тисячі гривень.

«Якщо взяти суму 150 мільйонів гривень до кінця року чи 300 мільйонів – за наступний рік і 500-600 тонн сміття, яке будуть вивозити щодня, то виходить, що ми даємо гроші з розрахунку 1,5 тис. грн за тонну. І тут (ухвала міськради – авт.) чітко записано, що зобов’язання по меморандуму, вони сидять у цій сумі. Якщо вивозити відходи по Львівській області, ціна за тонну сміття виходить по 500 грн за тонну або 700 грн. Область зверху матиме 700 гривень або тисячу. Тобто це подвійна чи потрійна оплата за одну і ту саму дію», – пояснив заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак.

Остаточне рішення прийматимуть цього четверга на позачерговій сесії обласні депутати.

«Меморандум передбачав кошти не тільки в частині перевезення і захоронення твердих побутових відходів. А передбачав кошти на облаштування полігонів і частину питань соціально-економічного розвитку тих міст, що приймають сміття. Я взагалі вважаю помилкою, що міськрада не врахувала це в своєму первинному рішенні. Але розуміння в цьому є, тому я сподіваюся, що ми обов’язково цього дотримаємоcя», – прокоментував голова Львівської облради Олександр Ганущин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук