Заблоковані відра, лопати і гіпсокартон

Богдан Головко, 7 лютого 201413347

Cьогодні, 7 лютого, у Львові, близько 60 працівників гіпермаркету Епіцентр на вулиці Городоцькій, вимагали припинити блокування, що триває вже два тижні, бо гіпермаркет терпить збитки і в них не буде зарплат. Люди тримали плакати з написами – «Наші родичі і близькі на Євромайдані». Окей.

Вийшли на пікет переважно жінки, спершу хотіли перекрити дорогу, але спам’ятались. Встали з плакатами вздовж дороги. Одразу помітно було те, що працівники не мали ніякого бажання спілкуватись з блокувальниками, мотивуючи це тим, що вони вже кілька разів намагались пояснити щось активістам, та все марно. Але слово за слово, і одразу в кількох місцях спалахнули емоційні словесні перепалки.

Аргументи працівників: ми не матимемо грошей на життя; ми і наші діти підтримуємо Майдан, жертвуємо з зарплатні на Майдан; блокувальники працюють на конкурентів; ми поза політикою, не чіпайте нас.

«Я вже навіть новин не можу дивитись, бо як згадую наш заблокований Епіцентр, то здається вже тисячу гетьманів є в нас в Україні, кожний править навіть не знати з ким можна поговорити!»,- кричав чоловік у синій куртці «Епіцентр». Обзивали блокувальників також Сомалійськими піратами. Особливо емоційно виступали жінки і головний бухгалтер гіпермаркету. Остання так і не назвала  суму збитків через блокування, бо це – комерційна таємниця.

Перше враження, що сюди до блокувальників вислали жіночу «ударну групу» з кількома літніми чоловіками, яка не надто обізнана, або не хоче бути обізнана в політичній ситуації в країні. Основним завданням, якої було викликати жалість. Вони з ним впорались. Мені їх дуже шкода.

А другого враження не було. Не те щоб я так вже очерствів, до цих людей, які можуть залишитись без роботи і не будуть мати за що утримувати свої сім’ї, не тому. Просто їхня аргументація, стосувалася виключно матеріальної сторони. Деякі з них так щиро обурювались – «Ну який зв’язок має наш гіпермаркет з партією Регіонів чи владою!! Який!??». В їхніх очах виднівся щирий розпач.

Варто зазначити, що Епіцентр заблокований тільки збоку головного в’їзду. З іншого боку автомобілі заїжджають, а покупці можуть заходити на територію і в сам гіпермаркет, і.. купувати. Відвідувачів в рази менше ніж у «мирний час», але вони є. Оскільки гіпермаркет, м’яко кажучи на околиці, то сюди переважно їдуть машинами. А тому з головної дороги видовище дуже помпезне. Величезна барикада, а за нею пустісінька здоровенна паркова Епіцентру.

Контраргумент блокувальників – власники Епіцентру фінансують владу, що вбиває українців і в носі, а то й глибше має український народ. 

Тут на барикаді 10 чоловік. Видно, що вони втомлені, обличчя вкриті кіпоттю від бочки. Але очі в них спокійні. Вони терпеливо вислуховували всі звинувачення, закиди, благання розблокувати. Люди знають чому стоять. Не всі активісти тут наділені даром словесного фехтування, тож дискутували з працівниками, як вміли.

«Ми заморені, і фінансово і морально»,- сказав блокувальник Андрій. «Майдан висмоктав з нас всі соки, ми вже не маємо сили стояти. Що в нас немає сім’ї чи роботи? Ми не такі самі люди як вони? Ну як вони не розуміють, що відбувається і для чого ми тут?».

Згодом, обурені працівники взялися читати звернення до громади міста Львова та Обласної ради. Зачитував начальник відділу Кничук Володимир, назвав багато пунктів чому на їхню думку потрібно розблокувати гіпермаркет, йшлося також про те, що у разі продовження блокування, працівники своїми силами розберуть барикаду.

А  під кінець він сказав таке: «Люди бояться сюди йти, бо наші протестувальники вдягнуті не по-українськи». Він мабуть не зауважив, що атрибутом справжнього українця сьогодні є не кожух і вишиваночка, а каска, маска і бронежилет. Опісля він віддав копію звернення журналістам, де в заголовку було написано «Шановний громадо!».

Після зачитаного звернення працівники гучно аплодували. Добре що не почали співати гімн гіпермаркету . А то б точно, в когось не витримали б нерви..

А мітингарі навперебій запитували журналістів чому до них ніхто не приходить, чому ніхто про них не пише. «В нас тут кожний день щось стається, а журналісти все пропускають». Розповіли про те, що славнозвісний автобус спортсменів з чеськими номерами, спершу був тут біля Епіцентру, а потім поїхав до Обласної ради. Про те, як кожного дня до них приходять люди, що представляються то з «Громадського сектору», то з об’єднання «Майдан», то з «Народної ради», і кажуть, щоб розблоковували і забули.

«Так було з Епіцентром на Хмельницького, приїхали, сказали розблокувати і люди їм повірили»,- сказав активіст Андрій. А хто приїхав, хто сказав – невідомо. «Тут так не буде. Ми тут обговорюємо подальші дії і не виключено, що заблокуємо ще і той інших виїзд»,- додав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 7

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Льова 11 лютого 2014, 23:19

  І на Южній базар нефіґ ходити. П-сар давно ліґ під Я-ча Сашу. Такшо пальто купіть у Польщі- там вєрняк риґів нема.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Зрадник 11 лютого 2014, 19:49

  Взагалі смішно) До чого тут епіцентр, з кожної витраченої грошової одиниці Ви відстьогуєте (чи як там по галицькі) владі й особисто Я процент! З чогось 0.1 , а з чогось набагато більше. І нема різниці де Ви витратили ту грошову одиницю - в Епіцентрі чи у "свободівському" Узліссі, вся система побудована так, що капає звідусіль!!! Приклад - прийшли Ви в У та витратили гроші з цих грошей підмазали санстанцію місцеву, місцева поділилася з областю, область з міністерством, міністр з Я! От і усе ....

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Куляс Томаc 9 лютого 2014, 20:03

  І що, всі побігли до "Еаіцентру" купувати? ))))) Хто бойкотує, той після цієї історії тим більше туди не піде. А ті, що на бандитів батрачать, самі собі винні. Який пан, такий і крам!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук