Загрози для людей на полігоні в Грибовичах нема. Дамбу укріплюють, – Садовий

Сьогодні, 31 травня, міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував ситуацію, що склалась на Грибовицькому сміттєзвалищі. Він зазначив, що станом на зараз загрози для людей на полігоні немає. На цей час тривають пошуки трьох рятувальників, можливо, що під завалами сміття опинився й еколог ЛКП «Збиранка», який також того дня був сміттєзвалищі.

«На сьогодні маємо інформацію про трьох рятувальників і маємо інформацію, що пропав наш еколог з ЛКП. Ми не маємо точної інформації, що він знаходиться під завалом, але є його одяг, у якому він прийшов на роботу, він перевдягнувся у спецодяг і з вчорашнього вечора його не можна знайти. Ми припускаємо, що він теж може бути під тими завалами», – цитує Андрія Садового прес-служба Львівської міськради.

Стосовно проблем, які виникли з вивезенням сміття зі Львова, то мер запевнив, що кожного дня все сміття з міста буде вивезено, правда, не на полігон у Грибовичах, а на легітимні полігони в області, які погодилися прийняти сміття зі Львова.

Також мер спілкувався з міністром щодо співпраці міста та Європейського інвестиційного банку, який готовий фінансувати проект рекультивації існуючого полігону та будівництво сучасного сміттєпереробного заводу.

«Якщо би не було підпалу, якщо би не створилась наступна ситуація, думаю, що можна було уникнути цього. Я сьогодні не маю морального права на цю тему дебатувати. Думаю, слідчі органи приймуть своє рішення», – зазначив Андрій Садовий. Відтак додав, що всі охочі можуть допомогти, адже на місці потрібна глина, пісок, мішки.

«Ми зараз це купуємо за міські кошти. Хтось може подарувати, будь ласка. Хлопцям потрібна вода, бо ми не знаємо, скільки ці роботи будуть тривати. На сьогодні опрацьована лише 10-та частина: 300 м на 100 м, 30 тис. метрів, 100 тис. тонн породи треба перелопатити. На сьогодні перелопатили лише 10%. Це може бути 3-4 дні, тиждень. Я переконаний, що ми повинні працювати до останнього. Ми повинні їх знайти», – додав міський голова.

Не відкинув Андрій Садовий і своєї відповідальності за те, що трапилося. «Відповідальність є на всіх, на мені, в тому числі. Я міський голова і коли в місті виникає будь-яка форс-мажорна ситуація, я несу відповідальність. Ми не можемо передбачити, що буде. Ми бачимо багато біди. Я би хотів, щоб ця ситуація нас об’єднала. Мені дуже боляче, коли сьогодні замість того, щоб усі сили витратити на локалізацію та вирішення проблеми, багато політиків дебатують і шукають крайніх. Це не личить. Не час», – зазначив Андрій Садовий.

Щодо зведення сміттєпереробного заводу, то міський голова, як зазначив, на це потрібно орієнтовно 40 млн євро, таких коштів місто не має і розраховує на допомогу Європейського інвестиційного банку.

«Моє завдання – щоб новий і сучасний полігон і рекультивація були зроблені. Я дав таке слово. Ми домовились з Європейським інвестиційним банком, ми будемо мати рекультивацію полігону, ми це зробимо, але це не робиться за один день. Всі можливості, які ми мали 3-4 роки тому – це інші можливості, ніж сьогодні. Ми мали великий спротив, нерозуміння, інсинуації. Це правда. Я про це говорив неодноразово», – додав Андрій Садовий.

«Вчора я говорив з паном міністром. Я сконтактував його з представниками Європейського інвестиційного банку, щоб пришвидшити процес. Сьогодні це питання також піднімали депутати Верховної Ради. Думаю, в рамках місяця це питання можна вирішити. Передова група фахівців банку вже була у Львові два рази. Вони повністю змоніторили ситуацію, вивчили. Ні один інвестор в світі рекультивацію робити не буде, бо це не бізнес, це те, що ми маємо зробити. Цей полігон працює ще з часів Австрії. Це реалії нашого часу і це одна з найбільших проблем, яка є в нас. Треба це разом вирішити, мені одному це буде важко зробити», – розповів Андрій Садовий.

Відтак міський голова зазначив, що станом на сьогодні загрози для людей на полігоні в Грибовичах нема.

«Дамба укріплюється. Думаю, що ми сьогодні додаткові кошти виділимо. Щодо самої ситуації, так, відбувся зсув. Найбільша трагедія – це ті хлопці, які знаходяться під завалами. Я не почув від МНСників, що з цього може бути нова загроза», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, в суботу, 28 травня, ввечері на Грибовицькому сміттєзвалищі сталося займання. У львівській мерії припускають, що причиною пожежі був зумисний підпал. У понеділок на сміттєзвалищі стався обвал, під яким опинилися троє пожежників і, можливо, один львівський еколог.

ZAXID.NET веде онлайн-трансляцію рятувальної операції у Грибовичах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук