Західні банки відмовляються проводити валютні платежі клієнтів з Криму

ЕкономікаРоман Ганкевич, 28 квітня 20151790

Громадяни з кримською пропискою не можуть проводити валютні перекази через систему SWIFT через відмову зарубіжних банків. Про це повідомляє російська газета «Ведомости».

Відбувається це і в тих випадках, якщо гроші йдуть не через кримські, а через московські банки

«Якщо в паспорті вказано Крим, іноземні банки валютний платіж не пропустять», - повідомив газеті співробітник російської платіжної системи.

Наявність цієї проблеми підтверджує і джерело видання у Банку Росії.

«З інших регіонів Росії до Криму валюту відправляти можна, а з Криму - ні...», - підтвердив виданню людина, яка знає це від співробітника кримського банку.

За його словами, це стається, тому що за правилами банку потрібно вказувати регіон відправлення, а регіон одержувача - не обов'язково.

У Deutsche Bank відмову обслуговування клієнтів з кримською пропискою коментувати не стали, пославшись на внутрішню інструкцію, згідно з якою банк не повинен проводити платежі, якщо одержувач або відправник пов'язаний з Кримом.

Представник російського Центробанку повідомив, що не може прокоментувати окремо взятий випадок, оскільки не знає усіх подробиць. Він сказав, що ситуація швидше за все пов'язана з санкціями, що їх ввела Рада ЄС проти Криму і РФ.

«Щоб уникнути відмови при проведенні платежу, банки та платіжні системи йдуть на хитрощі. При переведенні з одного розрахункового рахунку на інший банки не вказують у повідомленні, що платіж призначений для жителя Криму. Тоді транзакція може відбутися», - повідомив газеті співробітник одного з кримських банків.

За його словами, якщо в коментарях до повідомлення буде вказано, що це Крим, то платіж обов'язково заблокують.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук