Закарпатське УНО обіцяє власними силами протидіяти сепаратистам 1 травня

27 квітня 20094715

Закарпатська обласна рада відмовилася підтримати запит депутата Віталія Постолакі не допустити антидержавні зібрання та запобігти можливим масовим заворушенням у зв’язку з запланованим на 1 травня в Ужгороді ІІІ Європейським конгресом "подкарпатских русинов". У зв’язку з цим Українське Національне Об’єднання розповсюдило заяву про готовність власними силами вжити заходів для протидії сепаратистським антидержавним виявам.

Подаємо повний текст заяви:

"У червні 2008 р. і у жовтні 2008 р. у м. Мукачеві відбулися І і ІІ так звані європейські конгреси "подкарпатских русинов", на яких було здійснено ряд антидержавних заяв та звернень провокативного характеру, внаслідок чого СБУ порушила кримінальну справу за ст.110 КК України "Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України".

Так званий ІІ європейський конгрес "подкарпатских русинов" приїхало підтримати близько сотні прихильників проросійської партії "Родина", які, за свідченням представників ЗМІ, мали при собі обрізки труб і палиці. Як пояснили вони кореспонденту видання UA-REPORTER, "Это чтобы ноги поламать тем, кто попробует помешать "русичам" у проведении их конгресса". Лідером партії "Родина" є екс-депутат Одеської міської ради Ігор Марков, який є покровителем неформального руху "Антифа". 17 квітня 2009 р. в м. Одеса представниками руху "Антифа" було вбито активіста молодіжного руху "Січ" Максима Чайку, що викликало значний суспільний резонанс в Україні. Як відомо, Президент України Ющенко вимагає від Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України ретельно розслідувати вбивство студента Максима Чайки в Одесі, скоєне членами екстремістської організації "Антифа", зокрема перевірити версію вбивства з політичних мотивів.

За повідомленням ЗМІ, на 1 травня 2009р. у м. Ужгороді планується провести так званий ІІІ європейський конгрес "подкарпатских русинов", на якому можлива присутність представників партії "Родина" та руху "Антифа". Захід планується провести в Закарпатському обласному ляльковому театрі. Запобігти цьому зібранню вже готові сотні представників націонал-патріотичних сил з різних регіонів України, що може мати непередбачувані наслідки для м.Ужгорода та ужгородців.

Враховуючи те, що у п’ятницю 24 квітня сесія Закарпатської обласної ради відмовилася підтримати депутатський запит щодо недопущення антидержавних дій на території міста Ужгорода, просимо втрутитися у цю ситуацію, щоб запобігти масовим заворушенням та антидержавним зібранням.

В іншому разі організації, які входять до Українського Національного Об’єднання (УНО), змушені будуть своїми власними силами вжити заходів для протидії сепаратистським антидержавним проявам".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 5

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • 2sibiriak79 27 квітня 2009, 21:28

  Русинам уже более 600лет! Как определил-то? Небось сами сказали?:) А может и все 1000 - перед тем как гунны-оккупанты славян по сторонам разогнали. к чехам присоединили ... потом к Польше! Да в кои-то веки?!? В 38-м пала Чехословакия, в 39-м - Польша. Ну, и когда там кого к Польше присоединяли? Так, что совет "Иди историю поучи" - с обратным адресом ;) "И везде их признают как нацию" - признавать-то признают, но не как основание для политических отделений-трений, а как культурно-фольклёрное явление - глянь на соседнюю Словакию хотя-бы! И, кстати, другие известные русинские организации - в то й же Словакии, Сербии, Хорватии не приемлют организации теперишних карпатских русинов - отмежевались! Слишком уж одиозный курс, нахрапистые методы и, самое главное, торчат московские мохнатые уши из всех щелей :( Даже такой суперспец по Русинству, как Пол Магочи, на дух не переносит современных "сидорцев". "оказывают постоянные гонения и ущемление прав" - Хм, а вспомните при Советах в 1944-91-м - может кто-то вспоминал, "автономил" и т.п. русинство?!? То-то же. За слово на местном диалекте унижали, притесняли на работах; а теперь маасковцы - офигенные друзья-защитнички. Пакостники!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • sibiriak79 27 квітня 2009, 12:44

  Громенко27-04-2009 12:05-Если Русины не существуют?Ну ты даешь! Тогда Украины не существует,а Русинам уже более 600лет!В начале 20века их оккупировала Австро-венгрия,потом после 1мировой-их к чехам присоединили-с широкой автономией и правом нацменьшинства,потом к Польше!А в 1947 сталин присоединил к Украинской ССР!Иди историю поучи,а потом говори о национальности которой около 3миллионовв в этих странах и на Украине!И везде их признают как нацию с широкой автономией!И только на Украине на них оказывают постоянные гонения и ущемление прав!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Громенко 27 квітня 2009, 12:05

  Убогие вы... Никаких русинов не существует в Закарпатье. Настоящие украинские русины, поселения которых сохранились, например, в Сербии, говорят на языке, представляющем собой забавную смесь разных укр.диалектов и балканских языков. А то, что выдумывают закарпатские "сидоры" - разновидность суржика. Другое дело, что Сидора и его дружков давно нужно было отправить в камеру, чтобы УНО на них не пиарились. В Закарпатье этих мудаков никто не поддерживает, посадят - и будет тишь да благодать.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук