Закарпатський нардеп надумав контролювати блогерів

Законодавча ініціатива Василя Петьовки вводить низку обмежень для блогерів, але після розголосу в ЗМІ він пообіцяв її відкликати

Народний депутат України Василь Петьовка

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2111, яким пропонується доповнити Закон «Про інформацію» статтею про «особливості поширення масової інформації в мережі Інтернет».

Новацією проекту є введення в законодавство поняття «блогер» – власник сайту/сторінки сайту в інтернеті, на яких розміщується масова інформація, повідомляє «Українська правда».

Автор документа – нардеп і близький родич Віктора Балоги – Василь Петьовка - пропонує встановити, що блогер при розміщенні та використанні масової інформації зобов'язаний перевіряти достовірність розміщеної загальнодоступної інформації до її розміщення і негайно видаляти розміщену недостовірну інформацію, а також не допускати поширення інформації про приватне життя громадянина з порушенням цивільного законодавства.

Також при розміщенні інформації на сайті/сторінці не допускається поширення завідомо недостовірної інформації під виглядом достовірних повідомлень, поширення інформації з метою зганьбити громадянина або окремі категорії громадян «за ознаками статі, віку, расової чи національної приналежності, мови, ставлення до релігії, професії, місця проживання і роботи, а також у зв'язку з їхніми політичними переконаннями».

Крім того блогерів зобов'яжуть, у випадку ухвалення доповнень до закону, оприлюднити свої прізвище та ініціали, а також адресу для направлення йому юридично значимих повідомлень.

На думку Петьовки, такі зміни розроблені з метою «забезпечення захисту суспільства від шкоди за неповноту, невчасність та невірогідність інформації».

Цікаво, що цей законопроект Петьовка зареєстрував ще 12 лютого.

Після розголосу в ЗМІ Петьовка, втім, пообіцяв відкликати свій законопроект.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук