Закон про прозорість медіавласності покаже справжніх власників ЗМІ, – Сюмар

СуспільствоОксана Руда, 3 вересня 20152430

Прийняття закону щодо прозорості медіавласності дозволить громадянам України дізнатись про справжніх власників українських Засобів масової інформації (ЗМІ), а також захистить трудові права журналістів. Про це заявила заступник голови фракції «Народний фронт», голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар під час брифінгу у парламенті.

За її словами, прийняття закону стане однією з найсуттєвіших реформ в медіа сфері.

Також Вікторія Сюмар повідомила, що згідно із законопроектом №1831 усі засоби масової інформації, у першу чергу електронні – телебачення і радіо, які отримують від держави ліцензії, впродовж півроку повинні подати документи про структуру медіавласності і кінцевих бенефіціарів до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також оприлюднити цю інформацію на своїх сайтах.

Крім того, як зазначила народний депутат, законопроект №1831 передбачає таку прогресивну норму, як заборона офшорним компаніям володіти українськими медіаресурсами.

«Власником частотного ресурсу в Україні є держава, але на сьогодні склалася така ситуація, що невідомо, кому ці частоти видаються, і невідомо, хто сьогодні фактично формує інформаційний простір, це означає – і бачення українцями тих процесів, які відбуваються в країні», – наголосила Сюмар.

За її словами, згідно з соціологічними даними, понад 80% українців хочуть знати, хто насправді володіє медіаресурсами в Україні.

«Зараз вперше Верховна Рада може зробити крок, який покаже і українцям, і державі, зокрема Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, інформацію про увесь ланцюг медіавласності: через які компанії зареєстровані українські засоби масової інформації і хто є кінцевими бенефіціарами, тобто тими людьми, які значною мірою, очевидно, впливають на редакційну політику українських телеканалів», – зазначила народний депутат.

Вона також зауважила, що відкриття інформації про власників медіаресурсів є одним із зобов’язань України перед цілою низкою міжнародних організацій.

Більше того, на думку керівника профільного комітету, забезпечення прозорості медіавласності в Україні дозволить журналістам ефективніше захищати свої трудові права, оскільки у разі виникнення конфліктів з керівництвом вони будуть точно знати, до кого висувати претензії та з ким судитися.

У свою чергу автор законопроекту №1831, представник фракції «Народний фронт» Микола Княжицький повідомив, що наполягатиме на внесенні до проекту закону норми про заборону заснування засобів масової інформації юридичними та фізичними особами, що належать до країни-агресора, якою на сьогоднішній день є Російська Федерація.

«У всьому іншому цей закон не містить жодних заборон та жодним чином не обмежує свободу слова»,– наголосив нардеп Княжицький.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук